SIBIU
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2000-2004 > Camera Deputaților > Circumscriptii electorale > SIBIU Versiunea pentru printare
Legislatura 2000-2004
 Nr. 
 crt. 
Nume și prenume Formațiunea politică
la alegeri la sfârșitul
mandatului
1. Bucur Mircea Bucur Mircea PRM PSD
2. Cindrea Ioan
până în 12.01.2001
Cindrea Ioan PDSR
înlocuit de
Suditu Gheorghe
din 6.02.2001
Suditu Gheorghe  PDSR  PSD
3. Enescu Nicolae Enescu Nicolae PRM
4. Nan Nicolae Nan Nicolae PD
5. Podgorean Radu Podgorean Radu PDSR PSD
6. Rusu Horia Mircea
până în 29.01.2001
Rusu Horia Mircea PNL
înlocuit de
Știrbeț Cornel
din 20.02.2001
Știrbeț Cornel  PNL  
7. Wittstock Eberhard-Wolfgang
ales la nivel național
Wittstock Eberhard-Wolfgang   FDGR
Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 19 octombrie 2021, 18:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro