Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2012-2016 > Senatul > Comisii > Economică Versiunea pentru printare
2012-2016

Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Eugen Țapu Nazare Țapu Nazare Eugen
președinte din 7 sep. 2015
PNL 07.09.2015
2. Vicepreședinți Trifon Belacurencu Belacurencu Trifon PSD  
3. Secretari Cristiana-Irina Anghel Anghel Cristiana-Irina
secretar din 22 iun. 2015
PLC 22.06.2015
4. Membri Ionel Agrigoroaiei Agrigoroaiei Ionel PSD  
5.   Gigi Christian Chiru Chiru Gigi Christian PLC  
6.   Florin Constantinescu Constantinescu Florin PSD  
7.   Găvrilă Ghilea Ghilea Găvrilă PNL 28.04.2014
8.   Ștefan Radu Oprea Oprea Ștefan Radu PSD  
9.   Liviu Titus Pașca Pașca Liviu Titus PNL  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Lucian Iliescu Iliescu Lucian PSD   07.09.2015
2. Secretari Cristian Dănuț Mihai Mihai Cristian Dănuț PNL 17.02.2014 22.06.2015
3.   Neagu Mihai Mihai Neagu neafiliat   17.02.2014

Foști membri ai comisiei
Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Ion Ariton Ariton Ion PLC   28.04.2014
2. Lucian Iliescu Iliescu Lucian PSD   07.09.2015
3. Cristian Dănuț Mihai Mihai Cristian Dănuț PNL 17.02.2014 22.06.2015
4. Neagu Mihai Mihai Neagu neafiliat   17.02.2014
5. Petru Șerban Mihăilescu Mihăilescu Petru Șerban neafiliat   01.09.2016
6. Doina-Anca Tudor Tudor Doina-Anca PNL   07.06.2016

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 14 august 2022, 3:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro