Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 1996-2000 > Camera Deputaților > Comisii > Cultură Versiunea pentru printare
1996-2000

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Gabriel Țepelea Țepelea Gabriel PNȚCD  
2. Vicepreședinți Ileana Filipescu Filipescu Ileana
vicepreședinte din 14 sep. 1998
USD-PD 14.09.1998
3.   Eugenia Moldoveanu Moldoveanu Eugenia PDSR  
4. Secretari Puiu Hașotti Hașotti Puiu PNL  
5.   Mădălin-Ștefan Voicu Voicu Mădălin-Ștefan Minoritati  
6. Membri Alexandru Ioan Badea Badea Alexandru Ioan PNȚCD  
7.   Simion Darie Darie Simion PDSR  
8.   Slavomir Gvozdenovici Gvozdenovici Slavomir Minoritati  
9.   Adrian Iorgulescu Iorgulescu Adrian PNȚCD  
10.   Alexandru Kakasi Kakasi Alexandru UDMR  
11.   Leonida Lari-Iorga Lari-Iorga Leonida PRM  
12.   Lazăr Lădariu Lădariu Lazăr PUNR  
13.   Árpád-Francisc Márton Márton Árpád-Francisc UDMR  
14.   Monica Octavia Muscă Muscă Monica Octavia PNL  
15.   Jianu Nicolae Nicolae Jianu PNȚCD  
16.   Eugen Nicolicea Nicolicea Eugen PDSR  
17.   Dumitru Pîslaru Pîslaru Dumitru PDSR  
18.   Vasile Vetișanu Vetișanu Vasile neafiliat  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Vicepreședinți Alexandru Sassu Sassu Alexandru USD-PD 14.09.1998

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Victor Babiuc Babiuc Victor PNL 30.04.1998 14.09.1998
2. Ileana Filipescu Filipescu Ileana USD-PD   30.04.1998
3. Radu-Sever-Cristian Gheciu Gheciu Radu-Sever-Cristian PNL   30.10.1997
4. Radu Ștefan Mazăre Mazăre Radu Ștefan neafiliat   27.06.2000
5. Alexandru Sassu Sassu Alexandru USD-PD   22.02.1999
6. Gheorghe Șerban Șerban Gheorghe PNȚCD   31.12.1998

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 27 noiembrie 2021, 14:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro