Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2004-2008 > Camera Deputaților > Comisii > Juridică Versiunea pentru printare
2004-2008

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Sergiu Andon Andon Sergiu PC  
2. Vicepreședinți Florin Iordache Iordache Florin PSD  
3.   Ioan Timiș Timiș Ioan
vicepreședinte din 29 ian. 2007
PNL  
4. Secretari George Băeșu Băeșu George
secretar din 7 oct. 2005
PSD 07.06.2005
5.   Florina Ruxandra Jipa Jipa Florina Ruxandra PSD  
6. Membri Ioan Adam Adam Ioan PSD 11.02.2008
7.   Mirela Elena Adomnicăi Adomnicăi Mirela Elena PSD 21.02.2005
8.   Tiberiu Bărbulețiu Bărbulețiu Tiberiu PNL 06.02.2007
9.   Lucian Augustin Bolcaș Bolcaș Lucian Augustin PRM  
10.   Ionela Bruchental-Pop Bruchental-Pop Ionela PD-L 08.09.2008
11.   Daniel Buda Buda Daniel PD-L  
12.   Vasile Butnaru Butnaru Vasile PSD 11.02.2008
13.   Cristian Valeriu Buzea Buzea Cristian Valeriu PRM 05.03.2007
14.   Liviu-Bogdan Ciucă Ciucă Liviu-Bogdan PC  
15.   Traian Dobre Dobre Traian PNL  
16.   Cristian-Sorin Dumitrescu Dumitrescu Cristian-Sorin PSD  
17.   Liana Dumitrescu Dumitrescu Liana Minoritati  
18.   Gheorghe Gabor Gabor Gheorghe PNL  
19.   Ioan Ghișe Ghișe Ioan PNL 06.02.2007
20.   Mircea Grosaru Grosaru Mircea Minoritati 03.05.2005
21.   András-Levente Máté Máté András-Levente UDMR  
22.   Gheorghe Augustin Eugen Nádudvary Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR 08.09.2008
23.   Eugen Nicolicea Nicolicea Eugen PSD 15.05.2006
24.   Victor-Viorel Ponta Ponta Victor-Viorel PSD 21.03.2005
25.   Cornel Știrbeț Știrbeț Cornel PD-L 11.02.2008
26.   Florentina Marilena Toma Toma Florentina Marilena PSD 05.03.2007
27.   Dragoș Ujeniuc Ujeniuc Dragoș PNL 18.02.2008
28.   Petre Ungureanu Ungureanu Petre PD-L 11.02.2008
29.   Mihail Vlasov Vlasov Mihail PNL 08.09.2008

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Vicepreședinți Cornel Știrbeț Știrbeț Cornel PD-L 29.01.2007
2. Secretari Cristian-Sorin Dumitrescu Dumitrescu Cristian-Sorin PSD 07.10.2005

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Răzvan-Petrică Bobeanu Bobeanu Răzvan-Petrică PSD 02.03.2006 11.02.2008
2. Ioan Buda Buda Ioan PSD   02.03.2006
3. Petru Călian Călian Petru PD-L   12.10.2006
4. Ion Gonțea Gonțea Ion PD-L   14.07.2008
5. Dumitru Pardău Pardău Dumitru PD-L   07.02.2005
6. Cosmin Gabriel Popp Popp Cosmin Gabriel PD-L 07.06.2007 11.02.2008
7. Gheorghe Sârb Sârb Gheorghe PD-L   11.02.2008
8. Cornel Știrbeț Știrbeț Cornel PD-L   06.02.2007
9. Sándor Tamás Tamás Sándor UDMR 05.03.2007 03.07.2008
10. Dragoș Ujeniuc Ujeniuc Dragoș PNL   06.02.2007
11. Petre Ungureanu Ungureanu Petre PD-L   06.02.2007
12. Gabriel Sorin Zamfir Zamfir Gabriel Sorin PNL 14.02.2005 18.02.2008
13. Augustin Zegrean Zegrean Augustin PD-L   13.07.2007

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 7 august 2020, 22:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro