Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2008-2012 > Camera Deputaților > Comisii > Juridică Versiunea pentru printare
2008-2012

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Daniel Buda Buda Daniel PD-L  
2. Vicepreședinți Liviu-Bogdan Ciucă Ciucă Liviu-Bogdan PNL  
3.   Florin Iordache Iordache Florin PSD  
4.   Nicolae-Ciprian Nica Nica Nicolae-Ciprian
vicepreședinte din 4 iul. 2011
PSD  
5. Secretari Gabriel Andronache Andronache Gabriel PD-L  
6.   Alina-Ștefania Gorghiu Gorghiu Alina-Ștefania
secretar din 26 mai 2010
PNL 12.05.2010
7. Membri Carmen Axenie Axenie Carmen PD-L  
8.   Tudor-Alexandru Chiuariu Chiuariu Tudor-Alexandru PNL  
9.   Iustin-Marinel Cionca-Arghir Cionca-Arghir Iustin-Marinel PD-L  
10.   Gheorghe Gabor Gabor Gheorghe PNL  
11.   Mircea Grosaru Grosaru Mircea Mino.  
12.   Adrian Gurzău Gurzău Adrian PD-L 17.05.2011
13.   Florina Ruxandra Jipa Jipa Florina Ruxandra neafiliat  
14.   Silvestru Mircea Lup Lup Silvestru Mircea PSD  
15.   András-Levente Máté Máté András-Levente UDMR  
16.   Eugen Nicolicea Nicolicea Eugen Prog.  
17.   Sorin Andi Pandele Pandele Sorin Andi PD-L  
18.   Tudor Panțîru Panțîru Tudor PSD  
19.   Vasile-Silviu Prigoană Prigoană Vasile-Silviu neafiliat 27.03.2012
20.   Sorin Constantin Stragea Stragea Sorin Constantin PSD  
21.   Cornel Știrbeț Știrbeț Cornel PD-L  
22.   Gigel-Sorinel Știrbu Știrbu Gigel-Sorinel PNL 11.09.2012
23.   Gabriel Tița-Nicolescu Tița-Nicolescu Gabriel PD-L 17.03.2010

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Secretari Ioan Timiș Timiș Ioan PD-L 26.05.2010

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Daniel-Ionuț Bărbulescu Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD   08.03.2011
2. Mihail Boldea Boldea Mihail neafiliat   27.03.2012
3. Gheorghe Coroamă Coroamă Gheorghe PSD 20.10.2009 27.10.2009
4. Ciprian Minodor Dobre Dobre Ciprian Minodor PNL   26.06.2012
5. Liana Dumitrescu Dumitrescu Liana Mino.   27.01.2011
6. Carmen-Ileana Mihălcescu Mihălcescu Carmen-Ileana PSD 08.02.2010 08.03.2011
7. Victor-Viorel Ponta Ponta Victor-Viorel PSD 27.10.2009 08.03.2011
8. Andrei-Valentin Sava Sava Andrei-Valentin PSD 20.10.2009 08.03.2011
9. Ioan Timiș Timiș Ioan PD-L   15.08.2010
10. Gabriel Tița-Nicolescu Tița-Nicolescu Gabriel PD-L   27.10.2009
11. Elena Gabriela Udrea Udrea Elena Gabriela PD-L   15.04.2009

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 5 august 2020, 2:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro