Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2016-2020 > Camera Deputaților > Comisii > Apărare Versiunea pentru printare
2016-2020

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Ion Mocioalcă Mocioalcă Ion
președinte din 4 sep. 2019
PRO România 04.09.2019
2. Vicepreședinți Radu Babuș Babuș Radu
vicepreședinte din 12 iun. 2019
PSD 06.02.2019
3.   Ovidiu Alexandru Raețchi Raețchi Ovidiu Alexandru PNL  
4. Secretari Dumitru Lupescu Lupescu Dumitru
secretar din 5 sep. 2017
USR  
5. Membri Alexandru-Ioan Andrei Andrei Alexandru-Ioan PNL 04.09.2019
6.   Norbert Apjok Apjok Norbert UDMR  
7.   Vlad Bontea Bontea Vlad PSD 06.02.2018
8.   Dorel-Gheorghe Căprar Căprar Dorel-Gheorghe PSD  
9.   Corneliu-Mugurel Cozmanciuc Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL  
10.   Marian-Gheorghe Cucșa Cucșa Marian-Gheorghe Neafiliați 30.06.2020
11.   Victor Paul Dobre Dobre Victor Paul PNL  
12.   Neculai Iftimie Iftimie Neculai Neafiliați  
13.   Daniel Olteanu Olteanu Daniel PSD  
14.   Georgian Pop Pop Georgian PSD 04.09.2019
15.   Marin Preda Preda Marin PSD 03.11.2020
16.   Răzvan Sorin Prișcă Prișcă Răzvan Sorin PNL 21.02.2017
17.   Cornel-Mircea Sămărtinean Sămărtinean Cornel-Mircea PMP  
18.   Marius-Gheorghe Surgent Surgent Marius-Gheorghe PNL  
19.   Adrian Todor Todor Adrian PSD 12.12.2018
20.   Mihai Weber Weber Mihai PSD  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Dorel-Gheorghe Căprar Căprar Dorel-Gheorghe PSD   04.09.2019
2. Vicepreședinți Alexandru-Ioan Andrei Andrei Alexandru-Ioan PNL 06.02.2019 12.06.2019
3.   Călin-Ionel Dobra Dobra Călin-Ionel PSD    
4.   Ion Mocioalcă Mocioalcă Ion PRO România 06.02.2018 06.02.2019
5.   Bogdan-Ionel Rodeanu Rodeanu Bogdan-Ionel USR    
6.   Mihai Weber Weber Mihai PSD 17.01.2017 06.02.2018
7. Secretari Mitică-Marius Mărgărit Mărgărit Mitică-Marius PSD 06.02.2019 29.06.2020
8.   Lucian-Daniel Stanciu-Viziteu Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR   05.09.2017
9.   Nicolae Velcea Velcea Nicolae PSD 29.06.2020 27.10.2020

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Alexandru-Ioan Andrei Andrei Alexandru-Ioan PNL   12.06.2019
2. Eugen Bejinariu Bejinariu Eugen PSD   30.06.2020
3. Călin-Ionel Dobra Dobra Călin-Ionel PSD   04.01.2017
4. Nicolae Georgescu Georgescu Nicolae PSD 06.02.2019 19.12.2020
5. Mitică-Marius Mărgărit Mărgărit Mitică-Marius PSD 01.02.2017 30.06.2020
6. Ion Mocioalcă Mocioalcă Ion PRO România   06.02.2019
7. Georgian Pop Pop Georgian PSD   06.02.2019
8. Nicolae-Daniel Popescu Popescu Nicolae-Daniel USR 04.10.2017 24.09.2019
9. Cezar-Florin Preda Preda Cezar-Florin PNL   01.02.2017
10. Bogdan-Ionel Rodeanu Rodeanu Bogdan-Ionel USR   18.12.2020
11. Alfred - Robert Simonis Simonis Alfred - Robert PSD 01.02.2017 06.02.2018
12. Lucian-Daniel Stanciu-Viziteu Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR   05.09.2017
13. Lia Olguța Vasilescu Vasilescu Lia Olguța PSD   01.02.2017
14. Nicolae Velcea Velcea Nicolae PSD 12.06.2019 23.10.2020
15. Petru Gabriel Vlase Vlase Petru Gabriel PSD   05.07.2018

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 17 octombrie 2021, 0:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro