Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2008-2012 > Senatul > Comisii > Abuzuri Versiunea pentru printare
2008-2012

Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Marius Petre Nicoară Nicoară Marius Petre
președinte din 7 apr. 2010
PNL 07.04.2010
2. Vicepreședinți Valer Marian Marian Valer
vicepreședinte din 8 mar. 2010
PSD 23.02.2009
3. Secretari Dumitru Oprea Oprea Dumitru PD-L  
4. Membri Gabriel Berca Berca Gabriel PD-L  
5.   Viorel Constantinescu Constantinescu Viorel PD-L  
6.   Alexandru Cordoș Cordoș Alexandru PSD 08.03.2010
7.   Nicolae Dobra Dobra Nicolae Prog. 14.06.2010
8.   Cezar Mircea Măgureanu Măgureanu Cezar Mircea PSD  
9.   Dumitru Florian Staicu Staicu Dumitru Florian PD-L  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Președinte Gabriel Berca Berca Gabriel PD-L 07.04.2010
2. Vicepreședinți Corneliu Grosu Grosu Corneliu Prog. 08.03.2010

Foști membri ai comisiei
Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Iulian Bădescu Bădescu Iulian PSD 06.09.2010 29.06.2012
2. Gheorghe Pavel Bălan Bălan Gheorghe Pavel PSD   06.09.2010
3. Cristian Diaconescu Diaconescu Cristian Prog.   29.05.2012
4. Corneliu Grosu Grosu Corneliu Prog.   08.03.2010
5. Cornel Popa Popa Cornel PNL   07.04.2010
6. Adrian Țuțuianu Țuțuianu Adrian PSD   23.02.2009

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 martie 2021, 9:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro