Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2016-prezent > Camera Deputaților > Comisii > Abuzuri Versiunea pentru printare
2016-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Ioan Balan Balan Ioan PNL  
2. Vicepreședinți Valentin Gabriel Boboc Boboc Valentin Gabriel PSD  
3.   Lavinia-Corina Cosma Cosma Lavinia-Corina USR  
4.   Dumitru Lovin Lovin Dumitru
vicepreședinte din 14 iun. 2017
Neafiliați 13.06.2017
5. Secretari Costel Neculai Dunava Dunava Costel Neculai PSD  
6.   Adrian-Claudiu Prisnel Prisnel Adrian-Claudiu USR  
7. Membri István-János Antal Antal István-János UDMR  
8.   George Ionescu Ionescu George PNL  
9.   Mitică-Marius Mărgărit Mărgărit Mitică-Marius PSD  
10.   Eusebiu-Manea Pistru Pistru Eusebiu-Manea PMP 07.03.2017
11.   Ionuț Simionca Simionca Ionuț PMP 12.09.2018
12.   Elvira Șarapatin Șarapatin Elvira PSD  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Vicepreședinți Ștefan-Alexandru Băișanu Băișanu Ștefan-Alexandru PSD 13.06.2017

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Ștefan-Alexandru Băișanu Băișanu Ștefan-Alexandru PSD   13.06.2017
2. Octavian Goga Goga Octavian PSD   15.10.2019
3. Victor-Viorel Ponta Ponta Victor-Viorel PRO Europa 13.06.2018 04.09.2019
4. Vasile-Daniel Suciu Suciu Vasile-Daniel PSD   07.03.2017

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 7 august 2020, 16:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro