Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2016-prezent > Parlamentul României > Comisii > Revoluționari Versiunea pentru printare
2016-prezent

Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Sefer Cristian-George deputat PSD  
2. Vicepreședinți Suciu Matei
vicepreședinte din 27 feb. 2019
deputat PSD 27.02.2019
3. Secretari Rădulescu Dan-Răzvan
secretar din 23 dec. 2019
deputat USR 23.12.2019
4. Membri Caracota Iancu senator PNL  
5.   Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD  
6.   Firczak Iulius Marian deputat Minoritati  
7.   Ilea Vasile senator Neafiliați  
8.   Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD  
9.   Roman Florin-Claudiu deputat PNL  
10.   Ruse Mihai senator Neafiliați  
11.   Smarandache Miron Alexandru senator PSD  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Vicepreședinți Pau Radu - Adrian deputat PRO Europa 14.03.2017 27.02.2019
2.   Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD   14.03.2017
3. Secretari Lupescu Dumitru deputat USR   23.12.2019

Foști membri ai comisiei
Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
până în data
1. Lupescu Dumitru deputat USR 23.12.2019
2. Pau Radu - Adrian deputat PRO Europa 27.02.2019

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 5 iulie 2020, 7:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro