Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2016-prezent > Parlamentul României > Comisii > Revoluționari Versiunea pentru printare
2016-prezent

Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Cristian-George Sefer Sefer Cristian-George deputat PSD  
2. Vicepreședinți Matei Suciu Suciu Matei
vicepreședinte din 27 feb. 2019
deputat PSD 27.02.2019
3. Secretari Dan-Răzvan Rădulescu Rădulescu Dan-Răzvan
secretar din 23 dec. 2019
deputat USR 23.12.2019
4. Membri Iancu Caracota Caracota Iancu senator PNL  
5.   Adrian-Nicolae Diaconu Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD  
6.   Iulius Marian Firczak Firczak Iulius Marian deputat Minoritati  
7.   Vasile Ilea Ilea Vasile senator Neafiliați  
8.   Cătălin-Marian Rădulescu Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD  
9.   Florin-Claudiu Roman Roman Florin-Claudiu deputat PNL  
10.   Mihai Ruse Ruse Mihai senator Neafiliați  
11.   Miron Alexandru Smarandache Smarandache Miron Alexandru senator PSD  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Vicepreședinți Radu - Adrian Pau Pau Radu - Adrian deputat PRO Europa 14.03.2017 27.02.2019
2.   Cătălin-Marian Rădulescu Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD   14.03.2017
3. Secretari Dumitru Lupescu Lupescu Dumitru deputat USR   23.12.2019

Foști membri ai comisiei
Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
până în data
1. Dumitru Lupescu Lupescu Dumitru deputat USR 23.12.2019
2. Radu - Adrian Pau Pau Radu - Adrian deputat PRO Europa 27.02.2019

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 10 august 2020, 15:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro