Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2020-prezent > Parlamentul României > Comisii > Revoluționari Versiunea pentru printare
2020-prezent

Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Nicu Fălcoi Fălcoi Nicu
președinte din 14 dec. 2021
deputat USR 14.12.2021
2. Vicepreședinți Sebastian Răducanu Răducanu Sebastian
vicepreședinte din 3 mai 2022
senator PSD 03.05.2022
3. Secretari Silviu-Titus Păunescu Păunescu Silviu-Titus deputat AUR  
4. Membri Zacharie Benedek Benedek Zacharie deputat UDMR  
5.   Jaro Norbert Marșalic Marșalic Jaro Norbert deputat PNL  
6.   Marius-Eugen Ostaficiuc Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD 11.05.2021
7.   Florin-Claudiu Roman Roman Florin-Claudiu deputat PNL  
8.   Adrian Solomon Solomon Adrian deputat PSD  
9.   Irinel Ioan Stativă Stativă Irinel Ioan deputat PSD  
10.   Raoul-Adrian Trifan Trifan Raoul-Adrian senator USR  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Președinte Adrian Solomon Solomon Adrian deputat PSD 14.12.2021
2. Vicepreședinți Eugen Dogariu Dogariu Eugen senator PSD 03.05.2022

Foști membri ai comisiei
Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
până în data
1. Radu-Mihai Cristescu Cristescu Radu-Mihai deputat PSD 11.05.2021
2. Eugen Dogariu Dogariu Eugen senator PSD 03.05.2022
3. Alin-Costel Prunean Prunean Alin-Costel deputat Neafiliați 14.12.2021

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 5 iulie 2022, 16:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro