Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2020-prezent > Camera Deputaților > Comisii > Buget Versiunea pentru printare
2020-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Huțucă Bogdan-Iulian PNL  
2. Vicepreședinți Burduja Sebastian-Ioan PNL  
3.   Chichirău Cosette-Paula USR  
4.   Horga Maria-Gabriela PNL  
5.   Țuțuianu Marius-Horia PSD  
6. Secretari Firczak Iulius Marian Minoritati  
7.   Pecingină Gheorghe PNL  
8. Membri Andrușceac Antonio AUR 13.04.2022
9.   Bota Călin-Ioan PNL  
10.   Budăi Marius-Constantin PSD  
11.   Grădinaru Radu-Vicențiu AUR 13.04.2022
12.   Grecu Ion-Cătălin PSD 25.11.2021
13.   Iancu Marius-Ionel PSD  
14.   Ilie Victor USR  
15.   Kolcsár Anquetil-Károly UDMR  
16.   Merka Adrian-Miroslav Minoritati  
17.   Miklós Zoltán UDMR  
18.   Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR  
19.   Ostaficiuc Marius-Eugen PSD  
20.   Panait Radu USR  
21.   Paraschiv Rodica PSD  
22.   Pirtea Marilen - Gabriel PNL  
23.   Roman Florin-Claudiu PNL  
24.   Sandu Viorica PSD  
25.   Sighiartău Robert-Ionatan PNL  
26.   Suciu Vasile-Daniel PSD  
27.   Șoldan Gheorghe PSD 21.12.2021
28.   Vîlceanu Dan PNL  
29.   Zetea Gabriel-Valer PSD  

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Barbu Florin-Ionuț PSD   25.11.2021
2. Feodorov Lucian AUR   16.03.2022
3. Florea Oana-Consuela PSD 24.02.2021 21.12.2021
4. Gavrilă Anamaria Neafiliați 24.03.2021 15.09.2021
5. Mărgărit Mitică-Marius PSD   24.02.2021
6. Păunescu Silviu-Titus AUR 15.09.2021 13.04.2022
7. Simion George-Nicolae AUR 01.02.2021 24.03.2021
8. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR   29.03.2022

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 25 iunie 2022, 13:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro