Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2012-2016 > Senatul > Comisii > Transporturi Versiunea pentru printare
2012-2016

Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Ionel Daniel Butunoi Butunoi Ionel Daniel
președinte din 2 sep. 2015
PSD  
2. Vicepreședinți Petru Ehegartner Ehegartner Petru PLC  
3. Secretari Ion Ariton Ariton Ion PLC  
4. Membri Florinel Butnaru Butnaru Florinel PSD  
5.   Gigi Christian Chiru Chiru Gigi Christian PLC  
6.   Florin Constantinescu Constantinescu Florin PSD  
7.   Viorel Grigoraș Grigoraș Viorel PNL  
8.   Nicolae Marin Marin Nicolae PSD 21.10.2015
9.   Vasile Nistor Nistor Vasile PLC  
10.   Matei Suciu Suciu Matei PSD  
11.   Barna Tánczos Tánczos Barna UDMR  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Florin Constantinescu Constantinescu Florin PSD   04.02.2015
2.   Mihai-Viorel Fifor Fifor Mihai-Viorel PSD 04.02.2015 01.09.2015

Foști membri ai comisiei
Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Mihai-Viorel Fifor Fifor Mihai-Viorel PSD 02.09.2015 20.10.2015
2. Gheorghe Pop Pop Gheorghe PSD   04.02.2015

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 26 septembrie 2020, 12:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro