Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2016-prezent > Parlamentul României > Comisii > CUE_2019 Versiunea pentru printare
2016-prezent

Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Crețu Gabriela
președinte din 17 dec. 2018
senator PSD 17.12.2018
2. Vicepreședinți Neagu Nicolae
vicepreședinte din 18 oct. 2017
deputat PNL 18.10.2017
3. Secretari Vosganian Varujan
secretar din 18 oct. 2017
deputat ALDE  
4. Membri Anastase Roberta Alma deputat PNL  
5.   Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR  
6.   Bucura-Oprescu Simona deputat PSD  
7.   Corlățean Titus senator PSD 07.02.2018
8.   Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD  
9.   Dinică Silvia-Monica senator USR 17.12.2018
10.   Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati  
11.   Leș Gabriel-Beniamin senator PSD  
12.   Manole Petre-Florin deputat PSD  
13.   Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR 17.12.2018
14.   Scântei Laura-Iuliana senator PNL  
15.   Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD  
16.   Teiș Alina deputat PSD 18.10.2017
17.   Tudor Beatrice deputat PSD  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Birchall Ana deputat PSD 18.10.2017 07.02.2018
2.   Corlățean Titus senator PSD 07.02.2018 17.12.2018

Foști membri ai comisiei
Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Ardelean Ben-Oni deputat PNL   18.10.2017
2. Birchall Ana deputat PSD   07.02.2018
3. Breaz Valer-Daniel senator PSD   17.12.2018
4. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL 18.10.2017 17.12.2018
5. Ghinea Cristian deputat USR   17.12.2018

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 18 iunie 2019, 22:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro