Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2020-prezent > Camera Deputaților > Comisii > Turism Versiunea pentru printare
2020-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Năsui Claudiu-Iulius-Gavril
președinte din 15 dec. 2021
USR  
2. Vicepreședinți Bulai Oana-Gianina
vicepreședinte din 15 dec. 2021
PSD  
3.   Năcuță Sorin
vicepreședinte din 22 feb. 2022
PNL 15.12.2021
4.   Oteșanu Daniela
vicepreședinte din 22 feb. 2022
PSD  
5.   Varga Glad-Aurel
vicepreședinte din 15 dec. 2021
PNL 15.12.2021
6. Secretari Miklós Zoltán
secretar din 22 feb. 2022
UDMR  
7.   Mircea Florin
secretar din 15 dec. 2021
PSD  
8. Membri Alexe Florin-Alexandru PNL 15.12.2021
9.   Axinia Adrian-George AUR 27.04.2022
10.   Băltărețu Viorel USR  
11.   Făgărășian Valentin-Ilie PNL 02.03.2022
12.   Hangan Pollyanna-Hanellore USR  
13.   Hărătău Elena PNL 08.06.2022
14.   Kelemen Attila UDMR  
15.   Longher Ghervazen Minoritati  
16.   Lungoci Dumitru-Lucian PSD  
17.   Neagu Denisa-Elena USR 02.03.2022
18.   Stoica Elena PSD 22.02.2022
19.   Vecerdi Cristina-Agnes PNL 02.03.2022

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Burduja Sebastian-Ioan PNL 15.12.2021 08.06.2022
2. Simion George-Nicolae AUR 21.12.2021 27.04.2022

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 25 iunie 2022, 6:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro