Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2016-prezent > Camera Deputaților > Comisii > Industrii Versiunea pentru printare
2016-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Bumb Sorin-Ioan
președinte din 2 sep. 2020
PNL  
2. Vicepreședinți Bende Sándor UDMR  
3.   Bica Dănuț
vicepreședinte din 7 sep. 2020
PNL  
4.   Petric Octavian
vicepreședinte din 27 noi. 2019
PRO România 04.09.2019
5.   Toma Ilie
vicepreședinte din 25 iun. 2019
PSD  
6. Secretari Adnagi Slavoliub Minoritati  
7.   Gherman Dumitru
secretar din 3 sep. 2019
PSD 06.02.2019
8. Membri Andrușcă Dănuț PSD  
9.   Cernat Silviu-Nicolaie USR 03.11.2020
10.   Cioabă Petre PSD 04.09.2019
11.   Dobre Mircea-Titus PRO România 04.09.2019
12.   Drăghici Mircea-Gheorghe Neafiliați 11.12.2017
13.   Iancu Iulian PSD  
14.   Lovin Dumitru Neafiliați  
15.   Mînzatu Roxana PSD  
16.   Mohaci Mihai PRO România  
17.   Petcu Toma-Florin PNL 01.02.2017
18.   Popescu Virgil-Daniel PNL  
19.   Prună Cristina-Mădălina USR 25.04.2017
20.   Sitterli Ovidiu-Ioan PNL 21.12.2017
21.   Stancu Florinel PRO România  
22.   Ștefan Ion PNL 04.04.2018
23.   Vîrză Mihăiță PSD 24.10.2017

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Iancu Iulian PSD   02.09.2020
2. Vicepreședinți Andrușcă Dănuț PSD 24.10.2017 07.11.2017
3.   Bumb Sorin-Ioan PNL 27.11.2019 02.09.2020
4.   Chiriță Dumitru PSD   24.10.2017
5.   Mohaci Mihai PRO România 05.02.2019 25.06.2019
6.   Petric Octavian PRO România 07.11.2017 05.02.2019
7.   Popescu Virgil-Daniel PNL   27.11.2019
8. Secretari Mînzatu Roxana PSD   03.09.2019

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Babuș Radu PSD 05.01.2017 01.02.2017
2. Bontea Vlad PSD   06.02.2018
3. Borza Remus-Adrian PNL   01.02.2017
4. Chiriac Viorel PSD   05.01.2017
5. Chiriță Dumitru PSD   20.11.2017
6. Paraschiv Rodica PSD   13.09.2017
7. Petric Octavian PRO România   06.02.2019
8. Ștefan Ion PNL   11.12.2017
9. Velcea Nicolae PSD 14.02.2017 12.06.2019
10. Vlad Sergiu Cosmin USR   30.05.2017

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 5 decembrie 2020, 17:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro