Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2016-prezent > Camera Deputaților > Comisii > Industrii Versiunea pentru printare
2016-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Iulian Iancu Iancu Iulian PSD  
2. Vicepreședinți Sándor Bende Bende Sándor UDMR  
3.   Virgil-Daniel Popescu Popescu Virgil-Daniel PNL  
4.   Ilie Toma Toma Ilie
vicepreședinte din 25 iun. 2019
PSD  
5. Secretari Slavoliub Adnagi Adnagi Slavoliub Minoritati  
6.   Dumitru Gherman Gherman Dumitru
secretar din 3 sep. 2019
PSD 06.02.2019
7. Membri Dănuț Andrușcă Andrușcă Dănuț PSD  
8.   Dănuț Bica Bica Dănuț PNL  
9.   Sorin-Ioan Bumb Bumb Sorin-Ioan PNL  
10.   Petre Cioabă Cioabă Petre PSD 04.09.2019
11.   Mircea-Titus Dobre Dobre Mircea-Titus PRO Europa 04.09.2019
12.   Mircea-Gheorghe Drăghici Drăghici Mircea-Gheorghe PSD 11.12.2017
13.   Dumitru Lovin Lovin Dumitru ALDE  
14.   Roxana Mînzatu Mînzatu Roxana PSD  
15.   Mihai Mohaci Mohaci Mihai PRO Europa  
16.   Toma-Florin Petcu Petcu Toma-Florin ALDE 01.02.2017
17.   Octavian Petric Petric Octavian PRO Europa 04.09.2019
18.   Cristina-Mădălina Prună Prună Cristina-Mădălina USR 25.04.2017
19.   Ovidiu-Ioan Sitterli Sitterli Ovidiu-Ioan PNL 21.12.2017
20.   Florinel Stancu Stancu Florinel PRO Europa  
21.   Ion Ștefan Ștefan Ion PNL 04.04.2018
22.   Mihăiță Vîrză Vîrză Mihăiță PSD 24.10.2017

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Vicepreședinți Dănuț Andrușcă Andrușcă Dănuț PSD 24.10.2017 07.11.2017
2.   Dumitru Chiriță Chiriță Dumitru PSD   24.10.2017
3.   Mihai Mohaci Mohaci Mihai PRO Europa 05.02.2019 25.06.2019
4.   Octavian Petric Petric Octavian PRO Europa 07.11.2017 05.02.2019
5. Secretari Roxana Mînzatu Mînzatu Roxana PSD   03.09.2019

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Radu Babuș Babuș Radu PSD 05.01.2017 01.02.2017
2. Vlad Bontea Bontea Vlad PSD   06.02.2018
3. Remus-Adrian Borza Borza Remus-Adrian PSD   01.02.2017
4. Viorel Chiriac Chiriac Viorel PSD   05.01.2017
5. Dumitru Chiriță Chiriță Dumitru PSD   20.11.2017
6. Rodica Paraschiv Paraschiv Rodica PSD   13.09.2017
7. Octavian Petric Petric Octavian PRO Europa   06.02.2019
8. Ion Ștefan Ștefan Ion PNL   11.12.2017
9. Nicolae Velcea Velcea Nicolae PSD 14.02.2017 12.06.2019
10. Sergiu Cosmin Vlad Vlad Sergiu Cosmin USR   30.05.2017

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 23 octombrie 2019, 8:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro