Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2012-2016 > Camera Deputaților > Comisii > Diaspora Versiunea pentru printare
2012-2016

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Mircea Lubanovici Lubanovici Mircea
președinte din 10 sep. 2013
PNL  
2. Vicepreședinți Valentin Gabriel Boboc Boboc Valentin Gabriel
vicepreședinte din 17 mar. 2015
PSD 11.03.2015
3.   Mario-Ernest Caloianu Caloianu Mario-Ernest
vicepreședinte din 19 noi. 2014
UNPR 17.09.2014
4.   Mircea Dolha Dolha Mircea PNL  
5. Secretari Mihai Deaconu Deaconu Mihai
secretar din 21 apr. 2015
PNL 26.06.2013
6.   Sorin Teju Teju Sorin
secretar din 19 noi. 2014
neafiliat 30.09.2014
7. Membri Mihai-Bogdan Diaconu Diaconu Mihai-Bogdan neafiliat 08.10.2013
8.   Mircea-Titus Dobre Dobre Mircea-Titus PSD 19.11.2014
9.   Maria Grecea Grecea Maria PNL  
10.   Ovidiu-Cristian Iane Iane Ovidiu-Cristian PSD  
11.   Aurelian Mihai Mihai Aurelian ALDE  
12.   Adrian Mocanu Mocanu Adrian UNPR 08.10.2013
13.   Niculina Mocioi Mocioi Niculina PNL 08.10.2013
14.   Ninel Peia Peia Ninel PSD  
15.   Ovidiu Alexandru Raețchi Raețchi Ovidiu Alexandru PNL  
16.   Elena-Ramona Reuer Reuer Elena-Ramona PNL  
17.   Eugen Tomac Tomac Eugen UNPR  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Eugen Tomac Tomac Eugen UNPR   10.09.2013
2. Vicepreședinți Mihai-Bogdan Diaconu Diaconu Mihai-Bogdan neafiliat 29.10.2013 19.11.2014
3.   Mircea-Titus Dobre Dobre Mircea-Titus PSD 19.11.2014 17.03.2015
4.   Maria Grecea Grecea Maria PNL   11.03.2014
5.   Niculina Mocioi Mocioi Niculina PNL 11.03.2014 19.11.2014
6.   Gheorghe Roman Roman Gheorghe PNL   08.10.2013
7. Secretari Mihai Deaconu Deaconu Mihai PNL 10.09.2013 19.11.2014
8.   Aurelian Mihai Mihai Aurelian ALDE   10.09.2013
9.   Ninel Peia Peia Ninel PSD   19.11.2014

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Octavian Bot Bot Octavian ALDE   08.10.2013
2. Constantin-Stelian-Emil Moț Moț Constantin-Stelian-Emil PSD   23.06.2016
3. Gheorghe Roman Roman Gheorghe PNL   08.10.2013
4. Ion Stan Stan Ion PSD 12.02.2013 25.01.2016

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 21 octombrie 2021, 2:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro