Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2016-2020 > Camera Deputaților > Comisii > Transport Versiunea pentru printare
2016-2020

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Găvrilă Ghilea Ghilea Găvrilă
președinte din 9 iun. 2020
PNL 03.06.2020
2. Vicepreședinți Mircea Marius Banias Banias Mircea Marius
vicepreședinte din 30 oct. 2019
PNL 04.09.2019
3.   Ștefan-Alexandru Băișanu Băișanu Ștefan-Alexandru
vicepreședinte din 13 iun. 2017
PSD 13.06.2017
4.   Rodica Paraschiv Paraschiv Rodica
vicepreședinte din 22 oct. 2019
PSD 13.02.2019
5.   Alexandru Rotaru Rotaru Alexandru
vicepreședinte din 5 mar. 2019
PSD  
6. Secretari Vasile-Cristian Achiței Achiței Vasile-Cristian
secretar din 27 noi. 2019
PNL  
7.   Ionela Viorela Dobrică Dobrică Ionela Viorela
secretar din 11 feb. 2019
PSD 06.02.2019
8. Membri Zacharie Benedek Benedek Zacharie UDMR  
9.   Valentin Gabriel Boboc Boboc Valentin Gabriel PSD 13.06.2018
10.   Lucian Nicolae Bode Bode Lucian Nicolae PNL  
11.   Marius Sorin-Ovidiu Bota Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD  
12.   Aurel Căciulă Căciulă Aurel PSD  
13.   Cătălin Cristache Cristache Cătălin PMP  
14.   Giureci-Slobodan Ghera Ghera Giureci-Slobodan Minoritati 20.03.2019
15.   Florin Mircea Mircea Florin PSD 04.09.2019
16.   Costin-Sebastian Moise Moise Costin-Sebastian PMP 11.09.2019
17.   George Șișcu Șișcu George PNL  
18.   Lucian Șova Șova Lucian PSD  
19.   Alin Vasile Văcaru Văcaru Alin Vasile PRO România 04.09.2019

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Lucian Nicolae Bode Bode Lucian Nicolae PNL   27.11.2019
2.   Marius Bodea Bodea Marius Neafiliați 27.11.2019 09.06.2020
3. Vicepreședinți Mircea Marius Banias Banias Mircea Marius PNL   13.06.2017
4.   Marius Sorin-Ovidiu Bota Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD   22.10.2019
5.   Alexandru-Răzvan Cuc Cuc Alexandru-Răzvan PSD   28.02.2017
6.   Cătălin-Marian Rădulescu Rădulescu Cătălin-Marian PSD 28.02.2017 13.02.2019
7. Secretari Matei Suciu Suciu Matei PSD 05.09.2017 13.06.2018
8.   Lucian Șova Șova Lucian PSD   05.09.2017

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Mircea Marius Banias Banias Mircea Marius PNL   20.03.2019
2. Valentin Gabriel Boboc Boboc Valentin Gabriel PSD 11.12.2017 06.02.2018
3. Marius Bodea Bodea Marius Neafiliați   18.12.2020
4. Alexandru-Răzvan Cuc Cuc Alexandru-Răzvan PSD   19.12.2020
5. Mircea-Gheorghe Drăghici Drăghici Mircea-Gheorghe Neafiliați   11.12.2017
6. Cătălin Drulă Drulă Cătălin USR   18.12.2020
7. Laura-Mihaela Fulgeanu-Moagher Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD   06.02.2019
8. Liviu-Ionuț Moșteanu Moșteanu Liviu-Ionuț USR   18.12.2020
9. Cătălin-Marian Rădulescu Rădulescu Cătălin-Marian PSD   13.02.2019
10. Alfred - Robert Simonis Simonis Alfred - Robert PSD 06.02.2018 04.09.2019
11. Matei Suciu Suciu Matei PSD 01.02.2017 13.06.2018

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 29 iunie 2022, 10:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro