Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2016-prezent > Camera Deputaților > Comisii > Mediu Versiunea pentru printare
2016-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Cupă Ion
președinte din 27 iun. 2017
Neafiliați 27.06.2017
2. Vicepreședinți Alexe Costel PNL  
3.   Bichineț Corneliu PMP  
4.   Simion Lucian-Eduard
vicepreședinte din 5 sep. 2017
PSD  
5. Secretari Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD  
6.   Farago Petru UDMR  
7. Membri Borza Remus-Adrian PSD 01.02.2017
8.   Ilișanu Claudiu-Augustin PSD 07.03.2017
9.   Ionescu George PNL 04.04.2018
10.   Lungu Tudorița PNL 13.06.2017
11.   Marica Petru-Sorin PRO Europa 04.09.2019
12.   Mihălcescu Carmen-Ileana PSD  
13.   Pană Adriana-Doina PSD  
14.   Popa Florin PSD  
15.   Spânu Ion PRO Europa  
16.   Suciu Vasile-Daniel PSD  
17.   Varga Glad-Aurel PNL 13.06.2017
18.   Zainea Cornel USR  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Borza Remus-Adrian PSD 03.02.2017 27.06.2017
2.   Petcu Toma-Florin Neafiliați   01.02.2017
3. Vicepreședinți Pană Adriana-Doina PSD   05.09.2017

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Lungu Tudorița PNL   16.05.2017
2. Petcu Toma-Florin Neafiliați   01.02.2017
3. Radu Anișoara PSD 01.02.2017 07.03.2017
4. Răcuci Claudiu-Vasile PNL   07.11.2017
5. Varga Glad-Aurel PNL   16.05.2017

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 23 septembrie 2019, 1:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro