Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 1996-2000 > Camera Deputaților > Comisii > Drepturile omului Versiunea pentru printare
1996-2000

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Dan Marțian PDSR  
2. Vicepreședinți Weber Otto-Ernest PNȚCD  
3.   Wittstock Eberhard-Wolfgang
vicepreședinte din 12 feb. 1998
Minoritati 12.02.1998
4. Secretari Rădulescu-Zoner Constantin Șerban PNL  
5.   Vâlceanu Gheorghe
secretar din 6 sep. 1999
PDSR 06.09.1999
6. Membri Arghezi Mitzura Domnica PRM  
7.   Hrebenciuc Viorel PDSR  
8.   Iacob Elena PNȚCD  
9.   Mera Alexandru Liviu USD-PD  
10.   Pintea Ioan USD-PD  
11.   Stoica Valeriu PNL 21.02.2000
12.   Tăvală Tănase-Pavel PNȚCD  
13.   Tokay Gheorghe UDMR 15.03.1999
14.   Țurlea Petre PUNR  
15.   Varga Attila UDMR 06.09.1999

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Vicepreședinți Brück Werner Horst Minoritati 13.11.1997
2. Secretari Șincai Ovidiu PDSR 07.07.1999

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Brück Werner Horst Minoritati   13.11.1997
2. Elek Matei Barna UDMR 22.02.1999 15.03.1999
3. Galic Lia-Andreia neafiliat   25.09.1997
4. Kónya-Hamar Sándor UDMR 04.09.1997 06.09.1999
5. Nistor Vasile USD-PD   24.03.1997
6. Oltean Ioan USD-PD 24.03.1997 11.12.1997
7. Raica Florica Rădița PNȚCD   20.01.1997
8. Roman Ioan PNȚCD   01.04.1997
9. Șincai Ovidiu PDSR   07.07.1999
10. Tokay Gheorghe UDMR   22.02.1999
11. Varga Attila UDMR   04.09.1997

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 17 octombrie 2019, 8:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro