Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2020-prezent > Camera Deputaților > Comisii > Drepturile omului Versiunea pentru printare
2020-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Ibram Iusein Minoritati  
2. Vicepreședinți Manea Cătălin-Zamfir Minoritati  
3.   Teniță Dragoș-Cătălin USR  
4.   Teodoroiu Simona-Maya PSD  
5. Secretari Ghiță Daniel-Florin PSD  
6.   Kulcsár-Terza József-György UDMR  
7. Membri Adomnicăi Mirela Elena PSD  
8.   Alexandru Victoria-Violeta Neafiliați 15.12.2021
9.   Bejinariu Eugen PSD  
10.   Coleșa Ilie-Alin AUR 01.02.2021
11.   Damian Romulus-Marius PSD  
12.   Dinu Cristina-Elena PSD  
13.   Flucuș Dumitru AUR 02.02.2022
14.   Gál Károly UDMR  
15.   Gavrilă Anamaria Neafiliați 13.04.2022
16.   Ichim Cristian-Paul USR 24.02.2021
17.   Murariu Oana USR 07.12.2021
18.   Orban Ludovic Neafiliați 03.11.2021
19.   Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD  
20.   Roșca Mircea PNL  
21.   Stancu Ionel Minoritati 10.03.2021
22.   Stoica Elena PSD  
23.   Ștefan Ion Neafiliați 07.12.2021
24.   Tănase Antonel Neafiliați 07.12.2021
25.   Terente Eugen USR  
26.   Vecerdi Cristina-Agnes PNL 24.03.2021
27.   Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD  

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Andrei Alexandru-Ioan PNL   03.11.2021
2. Barcari Rodica-Luminița PNL 07.12.2021 02.02.2022
3. Blaga Daniel-Codruț USR   24.02.2021
4. Horga Maria-Gabriela PNL 10.03.2021 03.11.2021
5. Marșalic Jaro Norbert PNL   03.11.2021
6. Morar Olivia-Diana PNL 10.03.2021 07.12.2021
7. Murariu Oana USR   10.03.2021
8. Sas Lóránt-Zoltan USR 10.03.2021 07.12.2021
9. Tanasă Dan AUR 01.02.2021 13.04.2022

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 17 mai 2022, 10:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro