Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2008-2012 > Senatul > Comisii > Drepturile Omului Versiunea pentru printare
2008-2012

Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte György Frunda Frunda György UDMR  
2. Secretari Sorin Constantin Lazăr Lazăr Sorin Constantin
secretar din 26 mai 2010
PSD  
3. Membri Puiu Hașotti Hașotti Puiu PNL  
4.   Anghel Iordănescu Iordănescu Anghel Prog. 28.10.2009
5.   Valer Marian Marian Valer PSD  
6.   Marius Gerard Necula Necula Marius Gerard PD-L  
7.   Mihai Niță Niță Mihai PNL  
8.   Sorina Luminița Plăcintă Plăcintă Sorina Luminița PNL 04.04.2011
9.   Marian Iulian Rasaliu Rasaliu Marian Iulian PD-L 05.03.2012
10.   Cătălin Voicu Voicu Cătălin PSD 26.05.2010

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Vicepreședinți Emilian Valentin Frâncu Frâncu Emilian Valentin PNL  
2. Secretari Ion Rotaru Rotaru Ion PSD 26.05.2010

Foști membri ai comisiei
Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Ion Ariton Ariton Ion PD-L 08.09.2010 05.03.2012
2. Radu Mircea Berceanu Berceanu Radu Mircea PD-L   08.09.2010
3. Sorin Serioja Chivu Chivu Sorin Serioja Prog.   28.10.2009
4. Sorin Fodoreanu Fodoreanu Sorin PD-L   04.04.2011
5. Emilian Valentin Frâncu Frâncu Emilian Valentin PNL   29.06.2012
6. Ion Rotaru Rotaru Ion PSD   26.05.2010

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 15 iulie 2020, 15:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro