Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2012-2016 > Senatul > Comisii > Drepturile Omului Versiunea pentru printare
2012-2016

Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Rozália-Ibolya Biró Biró Rozália-Ibolya UDMR  
2. Vicepreședinți Florinel Butnaru Butnaru Florinel
vicepreședinte din 22 oct. 2013
PSD  
3. Secretari Nicolae-Vlad Popa Popa Nicolae-Vlad
secretar din 22 sep. 2015
PNL  
4. Membri Niculae Bădălău Bădălău Niculae PSD  
5.   Tudor-Alexandru Chiuariu Chiuariu Tudor-Alexandru PNL 04.02.2015
6.   Puiu Hașotti Hașotti Puiu PNL  
7.   Sorin Ilieșiu Ilieșiu Sorin PSD 21.03.2016
8.   Ioan Iovescu Iovescu Ioan PSD  
9.   Marian Pavel Pavel Marian PSD  
10.   Constantin Popa Popa Constantin neafiliat 21.10.2013
11.   Nelu Tătaru Tătaru Nelu PNL 04.02.2013

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Vicepreședinți Niculae Bădălău Bădălău Niculae PSD   22.10.2013
2. Secretari Sorin Ștefan Roșca-Stănescu Roșca-Stănescu Sorin Ștefan PNL   04.02.2013
3.   Nelu Tătaru Tătaru Nelu PNL 04.02.2013 22.09.2015

Foști membri ai comisiei
Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
până în data
1. Valeriu-Victor Boeriu Boeriu Valeriu-Victor PNL 04.02.2015
2. Damian Drăghici Drăghici Damian neafiliat 21.10.2013
3. Sorin Constantin Lazăr Lazăr Sorin Constantin PSD 21.03.2016
4. Sorin Ștefan Roșca-Stănescu Roșca-Stănescu Sorin Ștefan PNL 04.02.2013

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 martie 2021, 7:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro