Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2020-prezent > Camera Deputaților > Comisii > Sănătate Versiunea pentru printare
2020-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Tătaru Nelu PNL  
2. Vicepreședinți Buicu Corneliu-Florin PSD  
3.   Dinu Cristina-Elena
vicepreședinte din 22 feb. 2022
PSD  
4.   Suciu Sebastian-Ilie
vicepreședinte din 9 feb. 2021
AUR 01.02.2021
5.   Wiener Adrian USR  
6. Secretari Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD  
7.   Balint Liviu-Ioan PNL  
8.   Stoica Diana USR  
9. Membri Barbu Costel PNL 03.03.2021
10.   Ciornei Radu Tudor USR  
11.   Dumitrache Ileana Cristina PSD 10.05.2022
12.   Feodor Silviu Minoritati  
13.   Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD  
14.   Holban Georgeta-Carmen PSD  
15.   Ignat Ion-Alin-Dan PNL 29.03.2022
16.   Marșalic Jaro Norbert PNL  
17.   Mihalcea Remus-Gabriel PSD  
18.   Muncaciu Sorin-Titus AUR 01.02.2021
19.   Nassar Rodica PSD  
20.   Neaga Florian-Claudiu PSD 01.02.2021
21.   Pop Rareș Tudor USR  
22.   Rafila Alexandru PSD  
23.   Sărmaș Ioan-Sabin PNL 17.02.2021
24.   Todosiu Beniamin USR 02.03.2022
25.   Ungureanu Emanuel-Dumitru USR  
26.   Vecerdi Cristina-Agnes PNL 17.03.2021
27.   Zakarias Zoltán UDMR  

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Gheorghe Andrei Daniel PNL   03.03.2021
2. Orban Ludovic Neafiliați 24.02.2021 03.11.2021

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 17 mai 2022, 11:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro