Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2008-2012 > Senatul > Comisii > Învățământ Versiunea pentru printare
2008-2012

Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Mihail Hărdău Hărdău Mihail PD-L  
2. Vicepreședinți Ecaterina Andronescu Andronescu Ecaterina
vicepreședinte din 12 oct. 2009
PSD 12.10.2009
3. Membri Ion Bara Bara Ion PD-L  
4.   Corneliu Grosu Grosu Corneliu Prog. 02.03.2011
5.   Ioan Mang Mang Ioan PSD  
6.   Tudor Panțuru Panțuru Tudor PD-L 14.09.2011
7.   Mihaela Popa Popa Mihaela PNL 26.05.2010
8.   Nicolae Dănuț Prunea Prunea Nicolae Dănuț PSD  
9.   Doina Silistru Silistru Doina PSD  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Vicepreședinți Anghel Iordănescu Iordănescu Anghel Prog. 12.10.2009
2. Secretari Nicolae Robu Robu Nicolae PNL  

Foști membri ai comisiei
Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Anca-Daniela Boagiu Boagiu Anca-Daniela PD-L 28.10.2009 26.05.2010
2. Tiberiu Bokor Bokor Tiberiu UDMR   05.07.2012
3. Anghel Iordănescu Iordănescu Anghel Prog.   12.10.2009
4. Dumitru Oprea Oprea Dumitru PD-L 31.05.2011 14.09.2011
5. Șerban Rădulescu Rădulescu Șerban PNL   30.05.2011
6. Nicolae Robu Robu Nicolae PNL   22.06.2012
7. Ioan Sbîrciu Sbîrciu Ioan PD-L 27.10.2009 28.10.2009
8. Cristian George Țopescu Țopescu Cristian George PNL   02.03.2011

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 21 septembrie 2020, 16:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro