Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2012-2016 > Senatul > Comisii > Învățământ Versiunea pentru printare
2012-2016

Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Ecaterina Andronescu Andronescu Ecaterina PSD  
2. Vicepreședinți Cristian Dănuț Mihai Mihai Cristian Dănuț
vicepreședinte din 15 sep. 2015
PNL 15.09.2015
3. Secretari Dumitru Oprea Oprea Dumitru PNL  
4. Membri Cristiana-Irina Anghel Anghel Cristiana-Irina PLC  
5.   Marin Burlea Burlea Marin PSD  
6.   Mihnea Cosmin Costoiu Costoiu Mihnea Cosmin PSD 15.12.2014
7.   Cătălin Croitoru Croitoru Cătălin PSD  
8.   Cristian-Sorin Dumitrescu Dumitrescu Cristian-Sorin PSD  
9.   Béla Markó Markó Béla UDMR  
10.   Mihaela Popa Popa Mihaela PNL 16.02.2016
11.   Corneliu Popescu Popescu Corneliu PNL  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Vicepreședinți Marin Burlea Burlea Marin PSD 15.09.2015

Foști membri ai comisiei
Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Daniel-Constantin Barbu Barbu Daniel-Constantin PLC   30.09.2014
2. Ilie Năstase Năstase Ilie neafiliat 30.09.2014 16.02.2016
3. Marius Neculoiu Neculoiu Marius PNL   17.03.2015
4. Timotei Stuparu Stuparu Timotei PSD   08.09.2015

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 1 octombrie 2020, 16:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro