Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2016-prezent > Parlamentul României > Comisii > UNESCO Versiunea pentru printare
2016-prezent

Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Palăr Ionel
președinte din 13 sep. 2017
deputat PNL 13.09.2017
2. Vicepreședinți Novák Csaba-Zoltán senator UDMR  
3. Secretari Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR  
4. Membri Băișanu Ștefan-Alexandru deputat PSD 13.09.2017
5.   Breaz Valer-Daniel senator Neafiliați  
6.   Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati  
7.   Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD  
8.   Ganea Ion senator PSD  
9.   Intotero Natalia-Elena deputat PSD  
10.   Macovei Silviu Nicu deputat PSD 04.07.2018
11.   Moldovan Sorin-Dan deputat PNL  
12.   Pereș Alexandru senator PNL  
13.   Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD  
14.   Simion Lucian-Eduard deputat PSD  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Președinte Nicolăescu Gheorghe-Eugen deputat PNL 01.06.2017

Foști membri ai comisiei
Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Lazăr Sorin deputat PSD 18.10.2017 14.10.2020
2. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD   18.10.2017
3. Nechifor Cătălin-Ioan deputat PRO România   04.07.2018
4. Nicolăescu Gheorghe-Eugen deputat PNL   01.06.2017
5. Vosganian Varujan deputat PSD   13.09.2017

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 5 decembrie 2020, 16:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro