Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2016-prezent > Parlamentul României > Comisii > Controlul SRI Versiunea pentru printare
2016-prezent

Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Bejinariu Eugen
președinte din 24 iun. 2020
deputat PSD 24.06.2020
2. Vicepreședinți Preda Cezar-Florin
vicepreședinte din 24 iun. 2020
deputat PNL  
3. Secretari Csoma Botond
secretar din 28 mar. 2018
deputat UDMR 28.03.2018
4. Membri Chirteș Ioan-Cristian senator PNL  
5.   Federovici Doina Elena senator PSD  
6.   Florea Oana-Consuela deputat PSD 12.02.2018
7.   Marin Nicolae senator Neafiliați 07.02.2018
8.   Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD 24.06.2020
9.   Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR 28.06.2017

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Manda Iulian Claudiu senator PSD 13.09.2017  
2.   Țuțuianu Adrian senator Neafiliați   13.09.2017
3. Vicepreședinți Cucșa Marian-Gheorghe deputat Neafiliați   24.06.2020
4. Secretari Verestóy Attila senator UDMR    

Foști membri ai comisiei
Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Babuș Radu deputat PSD   07.02.2018
2. Costescu Manuel deputat USR 08.02.2017 03.03.2017
3. Cucșa Marian-Gheorghe deputat Neafiliați   24.06.2020
4. Manda Iulian Claudiu senator PSD 13.09.2017 19.06.2019
5. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD   07.02.2018
6. Țuțuianu Adrian senator Neafiliați   13.09.2017
7. Verestóy Attila senator UDMR   24.01.2018

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 23 septembrie 2020, 14:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro