You are here: Home page > Parliamentary bodies 2020-present > Parliament of Romania > Committees > Controlul SIE Printable version
2020-present

Position Member of the Parliament Parliamentary
group
Member since
1. Chairperson Mihai Weber Weber Mihai
chairperson since 14 dec. 2021
deputy PSD  
2. Vice-Chairpersons Felix Stroe Stroe Felix senator PSD  
3. Members Georgel Badiu Badiu Georgel deputy AUR 22.06.2022
4.   Nicu Fălcoi Fălcoi Nicu deputy USR  
5.   Lóránd Turos Turos Lóránd senator UDMR  
6.   Liviu-Dumitru Voiculescu Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL  

Former members of the committee bureau
Position Member of the Parliament Parliamentary
group
Member of the committee
bureau until
1. Chairperson Nicu Fălcoi Fălcoi Nicu deputy USR 14.12.2021
2. Secretaries Antonel Tănase Tănase Antonel deputy Neafiliați 14.12.2021

Former members of the committee
Member of the Parliament Parliamentary
group
Member until
1. Nicolae Roman Roman Nicolae deputy Neafiliați 05.04.2022
2. Antonel Tănase Tănase Antonel deputy Neafiliați 14.12.2021

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania friday, 30 september 2022, 22:39
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro