Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2020-prezent > Camera Deputaților > Comisii > Sport Versiunea pentru printare
2020-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Oana-Silvia Țoiu Țoiu Oana-Silvia
președinte din 9 mar. 2022
USR 02.03.2022
2. Vicepreședinți Vasile Cîtea Cîtea Vasile PSD  
3.   Rareș Tudor Pop Pop Rareș Tudor
vicepreședinte din 9 mar. 2022
USR  
4. Secretari Ovidiu-Sergiu Bîlcea Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL  
5. Membri Adrian Alda Alda Adrian PSD 10.05.2022
6.   Gabriel-Ioan Avrămescu Avrămescu Gabriel-Ioan PNL 21.04.2021
7.   Iulian-Alexandru Badea Badea Iulian-Alexandru PSD  
8.   Călin-Constantin Balabașciuc Balabașciuc Călin-Constantin AUR 01.02.2021
9.   Claudiu-Martin Chira Chira Claudiu-Martin Neafiliați  
10.   Brian Cristian Cristian Brian USR  
11.   Filip Havârneanu Havârneanu Filip USR  
12.   Anquetil-Károly Kolcsár Kolcsár Anquetil-Károly UDMR  
13.   Adrian-Miroslav Merka Merka Adrian-Miroslav Minoritati  
14.   Remus Munteanu Munteanu Remus PSD  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Președinte Rareș Tudor Pop Pop Rareș Tudor USR 09.03.2022

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Andi-Lucian Cristea Cristea Andi-Lucian PSD   01.02.2021
2. Romeo-Daniel Lungu Lungu Romeo-Daniel PSD 01.02.2021 10.05.2022

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 5 iulie 2022, 20:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro