Senatul
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Senatul > Versiunea pentru printare

Lista senatorilor în ordine alfabetica

  Nume si prenume Circumscriptia electorala Grupul
parlamentar
Membru
din
Nr. Denumire
1.  Alexandru Viorel 7 BOTOȘANI PD-L 26 aug. 2008
2.  Antonie Ștefan-Mihail 28 MUREȘ PD-L
3.  Apostol Neculai 24 IAȘI neafiliat
4.  Arcaș Viorel 34 SIBIU PSD
5.  Ardelean Aurel 2 ARAD PD-L
6.  Arion Viorel 22 HUNEDOARA PD-L
7.  Athanasiu Alexandru 5 BIHOR PSD
8.  Basgan Ion 36 TELEORMAN PNL
9.  Blaga Vasile 42 BUCUREȘTI PD-L
10.  Bobeș Marin 30 OLT PSD
11.  Cazacu Cornelia 42 BUCUREȘTI PD-L
12.  Câmpeanu Radu Anton 42 BUCUREȘTI PNL
13.  Cârlan Dan 24 IAȘI PD-L
14.  Chelaru Ioan 29 NEAMȚ PSD
15.  Cinteză Mircea 42 BUCUREȘTI PD-L
16.  Ciornei Silvia 29 NEAMȚ PC
17.  Cioroianu Adrian Mihai 37 TIMIȘ PNL
18.  Cismaru Ivan 8 BRAȘOV PD-L
19.  Ciuclea Ilie Ionel 42 BUCUREȘTI PSD 30 iun. 2008
20.  Copos Gheorghe 3 ARGEȘ PC
21.  Corodan Ioan 26 MARAMUREȘ PNL 9 feb. 2006
22.  Cozmâncă Octav 35 SUCEAVA PSD
23.  Cucuian Cristian 4 BACĂU PD-L
24.  Cutaș George Sabin 36 TELEORMAN PC
25.  Daea Petre 27 MEHEDINȚI PSD
26.  David Cristian 39 VASLUI PNL
27.  David Gheorghe 37 TIMIȘ PD-L
28.  Dâncu Vasile 13 CLUJ PSD
29.  Diaconescu Cristian 14 CONSTANȚA PSD
30.  Dina Carol 18 GALAȚI PRM
31.  Drecin Mihai Dorin 5 BIHOR PRM 28 oct. 2008
32.  Duca Viorel Senior 22 HUNEDOARA neafiliat
33.  Dumitrescu Gheorghe-Viorel 40 VÂLCEA PRM
34.  Dumitrescu Ion Mihai  16 DÂMBOVIȚA PNL
35.  Dumitru Constantin 12 CĂLĂRAȘI PD-L
36.  Eckstein Kovács Péter 13 CLUJ UDMR
37.  Fekete Szabó Andras Levente 33 SĂLAJ UDMR
38.  Florescu Ion 20 GORJ PSD
39.  Frunda György 28 MUREȘ UDMR
40.  Funar Gheorghe 13 CLUJ PRM
41.  Găucan Constantin 31 PRAHOVA PRM
42.  Geoană Mircea Dan 17 DOLJ PSD
43.  Georgescu Radu Cristian 28 MUREȘ PSD
44.  Gheorghe Constantin 35 SUCEAVA PD-L
45.  Gheorghiu Luminița 3 ARGEȘ PSD 28 oct. 2008
46.  Hașotti Puiu 14 CONSTANȚA PNL
47.  Ilașcu Ilie 4 BACĂU PRM
48.  Iliescu Ion 42 BUCUREȘTI PSD
49.  Ilușcă Daniel 38 TULCEA PNL
50.  Ion Vasile 10 BUZĂU PSD
51.  Iordănescu Anghel 25 ILFOV PSD 6 feb. 2008
52.  Iorga Nicolae-Marian 8 BRAȘOV PRM
53.  Ivănescu Paula Maria 31 PRAHOVA PD-L
54.  Jurcan Dorel 40 VÂLCEA PD-L
55.  Loghin Irina 19 GIURGIU PRM
56.  Lupoi Mihail 17 DOLJ PNL
57.  Mardare Radu Cătălin 4 BACĂU PSD
58.  Marinescu Marius 42 BUCUREȘTI PC
59.  Markó Béla 28 MUREȘ UDMR
60.  Matei Mircea 5 BIHOR PD-L 2 sep. 2008
61.  Mărășescu Nicolae 42 BUCUREȘTI PSD 19 dec. 2007
62.  Mândru Traian 18 GALAȚI PSD 2 sep. 2008
63.  Meleșcanu Teodor Viorel 31 PRAHOVA PNL
64.  Mereuță Mircea Gheorghe 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PNL
65.  Mihăescu Eugen 42 BUCUREȘTI PRM
66.  Mihăilescu Petru Șerban 36 TELEORMAN PSD
67.  Mihețiu Ioan Gheorghe 35 SUCEAVA PD-L 30 iun. 2008
68.  Mohaci Mihai 8 BRAȘOV PSD 30 iun. 2008
69.  Moisuc Viorica Georgeta Pompilia 29 NEAMȚ PRM
70.  Moldoveanu Ileana 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PSD 30 iun. 2008
71.  Moldoveanu Viorel Aurelian 25 ILFOV PD-L 26 aug. 2008
72.  Moraru Ioan 4 BACĂU PSD
73.  Morțun Alexandru Ioan 27 MEHEDINȚI PNL
74.  Nasleu Ioan 37 TIMIȘ PRM 4 feb. 2008
75.  Neagu Nicolae 34 SIBIU neafiliat
76.  Németh Csaba 15 COVASNA UDMR
77.  Nicolae Șerban 23 IALOMIȚA PSD
78.  Nicolai Norica 13 CLUJ PNL
79.  Novolan Traian 16 DÂMBOVIȚA PSD
80.  Onaca Dorel-Constantin 14 CONSTANȚA PD-L
81.  Oprea Mario-Ovidiu 17 DOLJ PNL
82.  Panțuru Tudor 23 IALOMIȚA PD-L 17 dec. 2007
83.  Pascu Corneliu 10 BUZĂU PC
84.  Păcuraru Nicolae Paul Anton 18 GALAȚI PNL
85.  Păunescu Adrian 22 HUNEDOARA PSD
86.  Pereș Alexandru 1 ALBA PD-L
87.  Petrescu Ilie 20 GORJ PC
88.  Popa Dan Gabriel 3 ARGEȘ PD-L
89.  Popescu Dan-Mircea 31 PRAHOVA PSD
90.  Popescu Ionel 42 BUCUREȘTI PD-L
91.  Popescu Irinel 17 DOLJ PC
92.  Popescu Mihail 40 VÂLCEA PSD
93.  Prodan Tiberiu Aurelian 35 SUCEAVA PNL
94.  Rădoi Ion 19 GIURGIU PSD
95.  Rădoi Ovidiu 11 CARAȘ-SEVERIN PD-L
96.  Rebreanu Nora Cecilia 42 BUCUREȘTI PSD 19 dec. 2007
97.  Roibu Aristide 39 VASLUI PSD
98.  Rotaru Ion 9 BRĂILA PSD 30 iun. 2008
99.  Sabău Dan 9 BRĂILA PD-L
100.  Savu Daniel 31 PRAHOVA PSD 28 noi. 2007
101.  Sârbu Ilie 37 TIMIȘ PSD
102.  Silistru Doina 39 VASLUI PSD
103.  Solcanu Ion 24 IAȘI PSD
104.  Stan Petru 33 SĂLAJ neafiliat
105.  Stănoiu Rodica Mihaela 30 OLT PC
106.  Stoica Ilie 34 SIBIU PNL
107.  Stragea Cristian Dimitrie 2 ARAD PNL 30 iun. 2008
108.  Strătilă Șerban-Cezar 29 NEAMȚ PNL
109.  Stroe Radu 26 MARAMUREȘ PNL
110.  Szabó Ilona 15 COVASNA UDMR 6 sep. 2007
111.  Szabó Károly Ferenc 32 SATU-MARE UDMR
112.  Szentmiklósi Zoltán-Lajos 5 BIHOR UDMR 28 oct. 2008
113.  Șerbănescu Verginia 10 BUZĂU PD-L
114.  Șerbu Gheorghe Vergil 14 CONSTANȚA PNL
115.  Șereș Ioan-Codruț 26 MARAMUREȘ PC
116.  Ștefan Viorel 18 GALAȚI PSD
117.  Șter Sever 32 SATU-MARE PSD
118.  Talpeș Ioan 11 CARAȘ-SEVERIN PD-L
119.  Tănăsescu Dan Claudiu 16 DÂMBOVIȚA neafiliat
120.  Tărăcilă Doru Ioan 12 CĂLĂRAȘI PSD
121.  Terinte Radu 24 IAȘI PNL
122.  Theodorescu Răzvan Emil 7 BOTOȘANI PSD
123.  Tîlvăr Angel 41 VRANCEA PSD
124.  Toma Ion 30 OLT PSD 3 feb. 2005
125.  Tomoiagă Liliana Lucia 1 ALBA PSD 12 oct. 2006
126.  Tudor Corneliu Vadim 42 BUCUREȘTI PRM
127.  Ungheanu Mihai 3 ARGEȘ PRM
128.  Ungureanu Vasile Ioan Dănuț 2 ARAD PSD
129.  Vasilescu Gavrilă 7 BOTOȘANI PC
130.  Vărgău Ion 38 TULCEA PSD
131.  Verestóy Attila 21 HARGHITA UDMR
132.  Vișan Gelu 17 DOLJ PD-L 30 iun. 2008
133.  Vosganian Varujan 24 IAȘI PNL
134.  Vraciu Jan 41 VRANCEA PD-L
135.  Zsombori Vilmos 21 HARGHITA UDMR 12 dec. 2007

Senatori care si-au încetat mandatul înainte de terminarea legislaturii

  Nume si prenume Circumscriptia electorala Grupul
parlamentar
Membru
din
Membru
pâna
Nr. Denumire
1.  Steriu Valeriu-Andrei 30 OLT PSD 1 feb. 2005
2.  Bindea Liviu-Doru 26 MARAMUREȘ PRM 4 ian. 2006
3.  Maior George-Cristian 1 ALBA PSD 5 oct. 2006
4.  Puskás Valentin Zoltán 15 COVASNA UDMR 13 iul. 2007
5.  Voiculescu Dan 42 BUCUREȘTI PC 13 sep. 2007
6.  Iorgovan Antonie 31 PRAHOVA PSD 4 oct. 2007
7.  Crețu Corina 42 BUCUREȘTI PSD 3 dec. 2007
8.  Petre Maria 23 IALOMIȚA PD-L 3 dec. 2007
9.  Sógor Csaba 21 HARGHITA UDMR 3 dec. 2007
10.  Țicău Silvia Adriana 18 GALAȚI PSD 3 dec. 2007
11.  Popa Nicolae-Vlad 8 BRAȘOV neafiliat 4 dec. 2007
12.  Dinescu Valentin 37 TIMIȘ PRM 12 ian. 2008
13.  Filipescu Teodor 25 ILFOV PSD 4 feb. 2008
14.  Berceanu Radu Mircea 17 DOLJ PD-L 14 apr. 2008
15.  Crețu Ovidiu Teodor 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PSD 23 iun. 2008
16.  Flutur Gheorghe 35 SUCEAVA PD-L 23 iun. 2008
17.  Oprescu Sorin Mircea 42 BUCUREȘTI neafiliat 23 iun. 2008
18.  Simionescu Aurel Gabriel 9 BRĂILA PSD 23 iun. 2008
19.  Ioțcu Petru Nicolae 2 ARAD neafiliat 25 iun. 2008
20.  Țîrle Radu 5 BIHOR PNL 25 iun. 2008
21.  Neagoe Otilian 8 BRAȘOV PSD 30 iun. 2008
22.  Rădulescu Cristache 25 ILFOV PD-L 30 iun. 2008
23.  Țâbuleac Mihai 7 BOTOȘANI PD-L 30 iun. 2008
24.  Pete Ștefan 5 BIHOR UDMR 13 oct. 2008
25.  Popa Aron Ioan 4 BACĂU PNL 13 oct. 2008
26.  Vedinaș Verginia 5 BIHOR PRM 13 oct. 2008
27.  Văcăroiu Nicolae 3 ARGEȘ PSD 20 oct. 2008
28.  Tănăsescu Carmen Felicia 8 BRAȘOV PNL 19 dec. 2007 1 dec. 2008

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 17 octombrie 2019, 20:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro