Senatul
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Senatul > Versiunea pentru printare

Lista senatorilor în ordinea vârstei

  Nume si prenume Data
nasterii
Circumscriptia electorala Grupul
parlamentar
Membru
din
Nr. Denumire
1.  Câmpeanu Radu Anton 28 feb. 1922 42 BUCUREȘTI PNL
2.  Dumitrescu Gheorghe-Viorel 18 dec. 1929 40 VÂLCEA PRM
3.  Iliescu Ion 3 mar. 1930 42 BUCUREȘTI PSD
4.  Moisuc Viorica Georgeta Pompilia 8 apr. 1934 29 NEAMȚ PRM
5.  Rebreanu Nora Cecilia 19 iun. 1935 42 BUCUREȘTI PSD 19 dec. 2007
6.  Novolan Traian 25 feb. 1937 16 DÂMBOVIȚA PSD
7.  Mihăescu Eugen 24 aug. 1937 42 BUCUREȘTI PRM
8.  Dina Carol 25 oct. 1937 18 GALAȚI PRM
9.  Mărășescu Nicolae 12 noi. 1937 42 BUCUREȘTI PSD 19 dec. 2007
10.  Tănăsescu Dan Claudiu 26 apr. 1938 16 DÂMBOVIȚA neafiliat
11.  Basgan Ion 16 iun. 1938 36 TELEORMAN PNL
12.  Loghin Irina 19 feb. 1939 19 GIURGIU PRM
13.  Ungheanu Mihai 17 mar. 1939 3 ARGEȘ PRM
14.  Stănoiu Rodica Mihaela 10 mai 1939 30 OLT PC
15.  Theodorescu Răzvan Emil 22 mai 1939 7 BOTOȘANI PSD
16.  Ardelean Aurel 4 iul. 1939 2 ARAD PD-L
17.  Găucan Constantin 14 iun. 1940 31 PRAHOVA PRM
18.  Pascu Corneliu 28 feb. 1941 10 BUZĂU PC
19.  Meleșcanu Teodor Viorel 10 mar. 1941 31 PRAHOVA PNL
20.  Stan Petru 5 mar. 1943 33 SĂLAJ neafiliat
21.  Păunescu Adrian 20 iul. 1943 22 HUNEDOARA PSD
22.  Szabó Károly Ferenc 29 aug. 1943 32 SATU-MARE UDMR
23.  Solcanu Ion 19 oct. 1943 24 IAȘI PSD
24.  Ciuclea Ilie Ionel 19 feb. 1944 42 BUCUREȘTI PSD 30 iun. 2008
25.  Mihăilescu Petru Șerban 8 mar. 1944 36 TELEORMAN PSD
26.  Talpeș Ioan 24 aug. 1944 11 CARAȘ-SEVERIN PD-L
27.  Drecin Mihai Dorin 11 noi. 1944 5 BIHOR PRM 28 oct. 2008
28.  Vasilescu Gavrilă 14 feb. 1946 7 BOTOȘANI PC
29.  Panțuru Tudor 19 iun. 1946 23 IALOMIȚA PD-L 17 dec. 2007
30.  Iorga Nicolae-Marian 9 aug. 1946 8 BRAȘOV PRM
31.  Ivănescu Paula Maria 29 oct. 1946 31 PRAHOVA PD-L
32.  Șerbănescu Verginia 5 noi. 1946 10 BUZĂU PD-L
33.  Cozmâncă Octav 22 sep. 1947 35 SUCEAVA PSD
34.  Cismaru Ivan 5 dec. 1947 8 BRAȘOV PD-L
35.  Popescu Mihail 1 apr. 1948 40 VÂLCEA PSD
36.  Șerbu Gheorghe Vergil 29 mar. 1949 14 CONSTANȚA PNL
37.  Stroe Radu 31 aug. 1949 26 MARAMUREȘ PNL
38.  Funar Gheorghe 29 sep. 1949 13 CLUJ PRM
39.  Daea Petre 2 noi. 1949 27 MEHEDINȚI PSD
40.  Tudor Corneliu Vadim 28 noi. 1949 42 BUCUREȘTI PRM
41.  Moraru Ioan 1 dec. 1949 4 BACĂU PSD
42.  Ion Vasile 12 ian. 1950 10 BUZĂU PSD
43.  Florescu Ion 20 mar. 1950 20 GORJ PSD
44.  Iordănescu Anghel 4 mai 1950 25 ILFOV PSD 6 feb. 2008
45.  Cinteză Mircea 9 mai 1950 42 BUCUREȘTI PD-L
46.  Sârbu Ilie 26 mai 1950 37 TIMIȘ PSD
47.  Roibu Aristide 25 iun. 1950 39 VASLUI PSD
48.  Duca Viorel Senior 9 aug. 1950 22 HUNEDOARA neafiliat
49.  Zsombori Vilmos 25 aug. 1950 21 HARGHITA UDMR 12 dec. 2007
50.  Păcuraru Nicolae Paul Anton 4 oct. 1950 18 GALAȚI PNL
51.  Popescu Dan-Mircea 6 oct. 1950 31 PRAHOVA PSD
52.  Toma Ion 1 dec. 1950 30 OLT PSD 3 feb. 2005
53.  Tărăcilă Doru Ioan 15 ian. 1951 12 CĂLĂRAȘI PSD
54.  Gheorghe Constantin 18 feb. 1951 35 SUCEAVA PD-L
55.  Sabău Dan 1 mai 1951 9 BRĂILA PD-L
56.  Németh Csaba 21 mai 1951 15 COVASNA UDMR
57.  Apostol Neculai 15 iul. 1951 24 IAȘI neafiliat
58.  Morțun Alexandru Ioan 16 iul. 1951 27 MEHEDINȚI PNL
59.  Frunda György 22 iul. 1951 28 MUREȘ UDMR
60.  Șter Sever 1 sep. 1951 32 SATU-MARE PSD
61.  Markó Béla 8 sep. 1951 28 MUREȘ UDMR
62.  Alexandru Viorel 9 noi. 1951 7 BOTOȘANI PD-L 26 aug. 2008
63.  Dumitru Constantin 16 feb. 1952 12 CĂLĂRAȘI PD-L
64.  Gheorghiu Luminița 1 iul. 1952 3 ARGEȘ PSD 28 oct. 2008
65.  Ilașcu Ilie 30 iul. 1952 4 BACĂU PRM
66.  Pereș Alexandru 20 dec. 1952 1 ALBA PD-L
67.  Chelaru Ioan 10 feb. 1953 29 NEAMȚ PSD
68.  Copos Gheorghe 27 mar. 1953 3 ARGEȘ PC
69.  Mereuță Mircea Gheorghe 10 apr. 1953 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PNL
70.  Popescu Irinel 22 apr. 1953 17 DOLJ PC
71.  Rotaru Ion 17 mai 1953 9 BRĂILA PSD 30 iun. 2008
72.  Lupoi Mihail 10 iun. 1953 17 DOLJ PNL
73.  Hașotti Puiu 14 iun. 1953 14 CONSTANȚA PNL
74.  Bobeș Marin 15 aug. 1953 30 OLT PSD
75.  Fekete Szabó Andras Levente 5 noi. 1953 33 SĂLAJ UDMR
76.  Verestóy Attila 1 mar. 1954 21 HARGHITA UDMR
77.  Ștefan Viorel 26 iul. 1954 18 GALAȚI PSD
78.  Antonie Ștefan-Mihail 8 sep. 1954 28 MUREȘ PD-L
79.  Prodan Tiberiu Aurelian 14 dec. 1954 35 SUCEAVA PNL
80.  Athanasiu Alexandru 1 ian. 1955 5 BIHOR PSD
81.  Cazacu Cornelia 15 iul. 1955 42 BUCUREȘTI PD-L
82.  Dumitrescu Ion Mihai  11 sep. 1955 16 DÂMBOVIȚA PNL
83.  Moldoveanu Viorel Aurelian 16 mai 1956 25 ILFOV PD-L 26 aug. 2008
84.  Eckstein Kovács Péter 5 iul. 1956 13 CLUJ UDMR
85.  Blaga Vasile 26 iul. 1956 42 BUCUREȘTI PD-L
86.  Mohaci Mihai 2 mai 1957 8 BRAȘOV PSD 30 iun. 2008
87.  Vărgău Ion 29 aug. 1957 38 TULCEA PSD
88.  Marinescu Marius 30 sep. 1957 42 BUCUREȘTI PC
89.  Moldoveanu Ileana 12 dec. 1957 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PSD 30 iun. 2008
90.  Nicolai Norica 27 ian. 1958 13 CLUJ PNL
91.  Arcaș Viorel 12 mai 1958 34 SIBIU PSD
92.  Geoană Mircea Dan 14 iul. 1958 17 DOLJ PSD
93.  Vosganian Varujan 25 iul. 1958 24 IAȘI PNL
94.  Silistru Doina 30 oct. 1958 39 VASLUI PSD
95.  Vraciu Jan 23 noi. 1958 41 VRANCEA PD-L
96.  Diaconescu Cristian 2 iul. 1959 14 CONSTANȚA PSD
97.  Mardare Radu Cătălin 29 noi. 1959 4 BACĂU PSD
98.  Neagu Nicolae 6 dec. 1959 34 SIBIU neafiliat
99.  Ungureanu Vasile Ioan Dănuț 8 mai 1960 2 ARAD PSD
100.  Stoica Ilie 21 iul. 1960 34 SIBIU PNL
101.  Corodan Ioan 13 aug. 1960 26 MARAMUREȘ PNL 9 feb. 2006
102.  Savu Daniel 13 dec. 1960 31 PRAHOVA PSD 28 noi. 2007
103.  Arion Viorel 13 ian. 1961 22 HUNEDOARA PD-L
104.  Popa Dan Gabriel 22 apr. 1961 3 ARGEȘ PD-L
105.  Tomoiagă Liliana Lucia 18 mai 1961 1 ALBA PSD 12 oct. 2006
106.  Cârlan Dan 22 aug. 1961 24 IAȘI PD-L
107.  Dâncu Vasile 25 noi. 1961 13 CLUJ PSD
108.  Tîlvăr Angel 11 feb. 1962 41 VRANCEA PSD
109.  David Gheorghe 16 feb. 1962 37 TIMIȘ PD-L
110.  Rădoi Ion 17 apr. 1962 19 GIURGIU PSD
111.  Jurcan Dorel 4 iul. 1963 40 VÂLCEA PD-L
112.  Petrescu Ilie 15 iul. 1963 20 GORJ PC
113.  Cucuian Cristian 21 sep. 1963 4 BACĂU PD-L
114.  Terinte Radu 17 oct. 1963 24 IAȘI PNL
115.  Popescu Ionel 10 dec. 1964 42 BUCUREȘTI PD-L
116.  Oprea Mario-Ovidiu 9 iun. 1965 17 DOLJ PNL
117.  Onaca Dorel-Constantin 8 iul. 1965 14 CONSTANȚA PD-L
118.  Matei Mircea 12 dec. 1965 5 BIHOR PD-L 2 sep. 2008
119.  Vișan Gelu 10 noi. 1966 17 DOLJ PD-L 30 iun. 2008
120.  Cioroianu Adrian Mihai 5 ian. 1967 37 TIMIȘ PNL
121.  Strătilă Șerban-Cezar 10 oct. 1967 29 NEAMȚ PNL
122.  Ilușcă Daniel 4 dec. 1967 38 TULCEA PNL
123.  David Cristian 26 dec. 1967 39 VASLUI PNL
124.  Cutaș George Sabin 23 feb. 1968 36 TELEORMAN PC
125.  Nicolae Șerban 5 apr. 1968 23 IALOMIȚA PSD
126.  Stragea Cristian Dimitrie 13 aug. 1968 2 ARAD PNL 30 iun. 2008
127.  Rădoi Ovidiu 6 oct. 1968 11 CARAȘ-SEVERIN PD-L
128.  Șereș Ioan-Codruț 2 aug. 1969 26 MARAMUREȘ PC
129.  Georgescu Radu Cristian 28 iun. 1970 28 MUREȘ PSD
130.  Ciornei Silvia 27 aug. 1970 29 NEAMȚ PC
131.  Nasleu Ioan 21 ian. 1971 37 TIMIȘ PRM 4 feb. 2008
132.  Mândru Traian - 18 GALAȚI PSD 2 sep. 2008
133.  Mihețiu Ioan Gheorghe - 35 SUCEAVA PD-L 30 iun. 2008
134.  Szabó Ilona - 15 COVASNA UDMR 6 sep. 2007
135.  Szentmiklósi Zoltán-Lajos - 5 BIHOR UDMR 28 oct. 2008

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 18 octombrie 2019, 14:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro