Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-prezent > Parlamentul României > Delegatii parlamentare > APCE Versiunea pentru printare

Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei

 Functia Nume si prenume Grupul
parlamentar
din data
1. Președinte Pop Liviu-Marian
din 17 apr. 2019
senator PSD 17.04.2019
2. Membri Brăiloiu Tit-Liviu senator PSD
3.   Bulai Iulian deputat USR
4.   Corlățean Titus senator PSD
5.   Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL 24.06.2020
6.   Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL
7.   Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD
8.   Preda Cezar-Florin deputat PNL
9.   Tușa Adriana Diana deputat PSD
10. Supleanți Badea Viorel Riceard senator PNL
11.   Benkő Erika deputat UDMR
12.   Dobrovie Matei-Adrian
din 24 iun. 2020
deputat PNL 24.06.2020
13.   Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD
14.   Nicolae Andrei deputat PSD
15.   Popa Ion senator PNL
16.   Prună Cristina-Mădălina
din 17 dec. 2018
deputat USR
17.   Simionca Ionuț deputat PMP
18.   Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD

Fosti membri ai biroului

 Functia Nume si prenume Grupul
parlamentar
1. Președinte Corlățean Titus
până în 17 dec. 2018
senator PSD
2.   Cuc Alexandru-Răzvan
din 17 dec. 2018 - până în 17 apr. 2019
deputat PSD

Fosti membri

  Nume si prenume Grupul
parlamentar
din datapâna în data
1. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara deputat Neafiliați 17.12.2018
2. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD 5.07.2017
3. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD 17.04.2019
4. Korodi Attila deputat UDMR 28.10.2020
5. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD 30.08.2020
6. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL 24.06.2020
7. Ștefan Corneliu deputat PSD 13.09.2017 17.12.2018
8. Ștefan Corneliu deputat PSD 15.10.2020

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 5 decembrie 2020, 17:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro