Delegation to the Parliamentary Assembly of the South-East European Cooperation Process

 Position Full name Parliamentary
Group
since
1. Members Adam Luminița-Pachel deputy UNPR
2.   Ardelean Ben-Oni senator PNL
3.   Podașcă Gabriela-Maria deputy PSD
4.   Popa Nicolae-Vlad senator PNL 16.06.2015
5. Deputies Dolha Mircea deputy PNL
6.   Drăgușanu Vasile-Cătălin deputy PNL
7.   Săvoiu Ionuț-Cristian deputy PSD
8.   Suciu Vasile-Daniel deputy PSD

Former members

  Full name Parliamentary
Group
sinceuntil
1. Boagiu Anca-Daniela senator PNL 16.06.2015
2. Greblă Toni senator  18.12.2013
3. Mutu Gabriel senator PSD 1.04.2014 22.06.2016

Former deputies

  Full name Parliamentary
Group
until
1. Pataki Csaba senator UDMR 1.07.2016