Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Parlamentul României > Delegatii parlamentare > APF Versiunea pentru printare

Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Francofoniei

Sanda-Maria Ardeleanu
Sanda-Maria Ardeleanu
deputat PNL
Președinte
Gabriela-Lola Anghel Mircea Marius Banias Simona Bucura-Oprescu Daniel-Stamate Budurescu
Gabriela-Lola Anghel
deputat PNL
membru
Mircea Marius Banias
senator PLC
membru
Simona Bucura-Oprescu
deputat PSD
membru
Daniel-Stamate Budurescu
deputat ALDE
membru
din 1 apr. 2014
Bogdan Nicolae Niculescu Duvăz Georgică Severin
Bogdan Nicolae Niculescu Duvăz
deputat PSD
membru
Georgică Severin
senator PSD
membru
din 18 iun. 2013

Fosti membri

Florin-Alexandru Alexe Sorin Ilieșiu Valer Marian
Florin-Alexandru Alexe
deputat PNL
din 4 dec. 2013
până în 1 apr. 2014
Sorin Ilieșiu
senator PSD
până în 17 apr. 2013
Valer Marian
senator
până în 18 iun. 2013
Petre Roman
deputat PNL
până în 4 dec. 2013
Doina-Anca Tudor
Doina-Anca Tudor
senator PNL
până în 7 iun. 2016

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 2 iulie 2022, 20:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro