Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-prezent > Parlamentul României > Delegatii parlamentare > APF Versiunea pentru printare

Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Francofoniei

Nicolae Bănicioiu
Nicolae Bănicioiu
deputat PRO România
Președinte
din 24 iun. 2020
Simona Bucura-Oprescu Constantin Codreanu Camelia Gavrilă Virginel Iordache
Simona Bucura-Oprescu
deputat PSD
membru
Constantin Codreanu
deputat PMP
membru
Camelia Gavrilă
deputat PSD
membru
din 30 iun. 2020
Virginel Iordache
senator PSD
membru
Cristina-Ionela Iurișniți Luminița-Maria Jivan Cătălin Dumitru Toma
Cristina-Ionela Iurișniți
deputat USR
membru
Luminița-Maria Jivan
deputat Neafiliați
membru
Cătălin Dumitru Toma
senator PNL
membru

Fosti membri ai biroului

Nicolae Bănicioiu Simona Bucura-Oprescu
Nicolae Bănicioiu
deputat PRO România
Președinte
până în 7 feb. 2018
Simona Bucura-Oprescu
deputat PSD
Președinte
din 7 feb. 2018
până în 24 iun. 2020

Fosti membri

Nicolae Bănicioiu
Nicolae Bănicioiu
deputat PRO România
până în 4 iul. 2018
Sorin Mihai Cîmpeanu Ștefan Mușoiu
Sorin Mihai Cîmpeanu
deputat PNL
până în 24 iun. 2020
Ștefan Mușoiu
deputat PSD
din 4 iul. 2018
până în 30 iun. 2020

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 28 septembrie 2020, 2:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro