Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Formatiuni politice > PC Versiunea pentru printare

Partidul Conservator

Sergiu Andon Lia Ardelean Corneliu Ciontu Liviu-Bogdan Ciucă
Sergiu Andon
DÂMBOVIȚA
din 7 mai 2005
Lia Ardelean
ARAD
din 7 mai 2005
Corneliu Ciontu
BUCUREȘTI
din 26 iun. 2007
Liviu-Bogdan Ciucă
GALAȚI
din 7 mai 2005
Dragoș Petre Dumitriu Gelil Eserghep Damian Florea Ștefan Glăvan
Dragoș Petre Dumitriu
ARGEȘ
din 15 mai 2007
Gelil Eserghep
CONSTANȚA
din 3 sep. 2008
Damian Florea
BUCUREȘTI
din 7 mai 2005
Ștefan Glăvan
TIMIȘ
din 7 mai 2005
Dan Grigore Vlad Gabriel Hogea Costache Mircea Ion Mînzînă
Dan Grigore
IALOMIȚA
din 24 iun. 2008
Vlad Gabriel Hogea
VASLUI
din 21 dec. 2007
Costache Mircea
BUZĂU
din 3 sep. 2008
Ion Mînzînă
ARGEȘ
din 3 sep. 2008
Teodor Nițulescu Bogdan Pascu Daniela Popa Dan Ioan Popescu
Teodor Nițulescu
TELEORMAN
din 3 sep. 2007
Bogdan Pascu
IALOMIȚA
din 7 mai 2005
Daniela Popa
BUCUREȘTI
din 7 mai 2005
Dan Ioan Popescu
BUCUREȘTI
din 6 noi. 2006
Ionica Constanța Popescu Viorel Pupeză Ioan Țundrea
Ionica Constanța Popescu
HUNEDOARA
din 7 mai 2005
Viorel Pupeză
BISTRIȚA-NĂSĂUD
din 15 apr. 2008
Ioan Țundrea
CARAȘ-SEVERIN
din 7 mai 2005

Au mai fost deputati PC
Dumitru Becșenescu Andrian-Sirojea Mihei Grațiela Denisa Iordache Liviu Almășan
Dumitru Becșenescu
VÂLCEA
din 7 mai 2005
până în 15 mai 2006
Andrian-Sirojea Mihei
CONSTANȚA
din 7 mai 2005
până în 11 sep. 2006
Grațiela Denisa Iordache
CLUJ
din 7 mai 2005
până în 3 oct. 2006
Liviu Almășan
HUNEDOARA
din 1 feb. 2006
până în 10 apr. 2007
Pantelimon Manta Nicolae Popa Constantin Tudor Renică Diaconescu
Pantelimon Manta
GORJ
din 7 mai 2005
până în 23 apr. 2007
Nicolae Popa
ALBA
din 7 mai 2005
până în 23 apr. 2007
Constantin Tudor
CĂLĂRAȘI
din 7 mai 2005
până în 7 iun. 2007
Renică Diaconescu
OLT
din 7 mai 2005
până în 26 iun. 2007
Romeo Octavian Hanganu Petru Călian Eduard Raul Hellvig Constantin Faina
Romeo Octavian Hanganu
PRAHOVA
din 7 mai 2005
până în 3 sep. 2007
Petru Călian
CLUJ
din 1 feb. 2006
până în 8 oct. 2007
Eduard Raul Hellvig
BIHOR
din 7 mai 2005
până în 22 sep. 2008
Constantin Faina
BRAȘOV
din 7 mai 2005
până în 29 sep. 2008

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 7 august 2020, 7:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro