Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-prezent > Senatul > Grupuri > PSD Versiunea pentru printare

Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat

 Functia Nume si prenumePartidMembru din
1. Lider Nicolae Șerban
din 1 sep. 2017
PSD
2. Vicelideri Bodog Florian Dorel
din 4 feb. 2019
PSD
3.   Craioveanu Elena-Lavinia PSD
4.   Marciu Ovidiu-Cristian-Dan PSD
5.   Mazilu Liviu-Lucian PSD
6.   Pațurcă Roxana-Natalia PSD
7. Secretari Stocheci Cristina-Mariana PSD
8. Membri Andronescu Ecaterina PSD
9.   Arcan Emilia PSD
10.   Arcaș Viorel PSD
11.   Avram Nicolae PSD
12.   Bădălău Niculae PSD
13.   Benea Adrian-Dragoș PSD
14.   Brăiloiu Tit-Liviu PSD
15.   Breaz Valer-Daniel PSD
16.   Butunoi Ionel Daniel PSD
17.   Cazanciuc Robert-Marius PSD
18.   Cârciumaru Florin PSD
19.   Chisăliță Ioan Narcis PSD
20.   Corlățean Titus PSD
21.   Costoiu Mihnea Cosmin PSD
22.   Crețu Gabriela PSD
23.   Dan Carmen Daniela PSD
24.   Deneș Ioan PSD
25.   Diaconescu Renică PSD
26.   Diaconu Adrian-Nicolae PSD
27.   Dogariu Eugen PSD
28.   Dumitrescu Cristian-Sorin PSD
29.   Dunca Marius-Alexandru PSD
30.   Federovici Doina Elena PSD
31.   Fifor Mihai-Viorel PSD
32.   Ganea Ion Neafil. 29 mai 2018
33.   Ilea Vasile PSD
34.   Iordache Virginel PSD
35.   Iriza Scarlat Neafil. 3 sep. 2018
36.   Leș Gabriel-Beniamin PSD
37.   Lupu Victorel PSD
38.   Manda Iulian Claudiu PSD
39.   Manoliu Dan PSD
40.   Marin Gheorghe PSD
41.   Marin Nicolae PSD
42.   Matei Constantin-Bogdan PSD
43.   Mihu Ștefan PSD
44.   Mirea Siminica Neafil. 26 iun. 2018
45.   Moga Nicolae PSD
46.   Oprea Ștefan Radu PSD
47.   Orțan Ovidiu-Florin PSD
48.   Pavel Marian PSD
49.   Pănescu Doru-Adrian PSD
50.   Pop Gheorghe PSD
51.   Pop Liviu-Marian PSD 20 feb. 2017
52.   Preda Radu-Cosmin PSD
53.   Resmeriță Cornel-Cristian PSD
54.   Romașcanu Lucian PSD
55.   Rotaru Ion PSD
56.   Salan Viorel PSD
57.   Savin Emanoil PSD
58.   Sbîrnea Liliana PSD
59.   Silistru Doina PSD
60.   Smarandache Miron Alexandru PSD
61.   Soporan Aurel-Horea PSD
62.   Stan Ioan PSD
63.   Stănescu Paul PSD
64.   Talpoș Ioan-Iustin Neafil. 4 iun. 2018
65.   Teodorovici Eugen Orlando PSD
66.   Toma Vasilică PSD
67.   Trufin Lucian PSD
68.   Valeca Șerban Constantin PSD
69.   Vulpescu Ioan PSD

Fosti membri ai biroului grupului:

 Functia Nume si prenume
1. Lider Fifor Mihai-Viorel
din 15 mai 2017 - până în 1 sep. 2017
2.   Nicolae Șerban
până în 15 mai 2017
3. Vicelideri Deneș Ioan
până în 1 sep. 2017
4.   Leș Gabriel-Beniamin
din 1 sep. 2017 - până în 4 feb. 2019

Fosti membri ai grupului:

  Nume si prenumePartidMembru pâna
1. Botnariu Emanuel-Gabriel PSD 13 noi. 2018
2. Pintea Sorina PSD 8 feb. 2017
3. Țuțuianu Adrian PSD 25 noi. 2018

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 19 aprilie 2019, 5:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro