Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Camera Deputaților > Grupuri > PD-L Versiunea pentru printare

Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal

Mircea-Nicu Toader
Mircea-Nicu Toader
PDL
Lider
din 22 dec. 2008
Carmen Axenie Petru Călian Doinița-Mariana Chircu Corneliu Olar
Carmen Axenie
PDL
Vicelider
din 1 feb. 2011
Petru Călian
PDL
Vicelider
din 2 feb. 2009
Doinița-Mariana Chircu
PDL
Vicelider
din 5 sep. 2011
Corneliu Olar
PDL
Vicelider
din 3 sep. 2012
Nicușor Păduraru Florin Postolachi Cezar-Florin Preda Marius Rogin
Nicușor Păduraru
PDL
Vicelider
din 1 feb. 2011
Florin Postolachi
PDL
Vicelider
din 5 sep. 2011
Cezar-Florin Preda
PDL
Vicelider
din 1 feb. 2011
Marius Rogin
PDL
Vicelider
din 5 sep. 2011
Dan-Radu Zătreanu
Dan-Radu Zătreanu
PDL
Vicelider
din 1 feb. 2011
Claudia Boghicevici Victor Boiangiu Tinel Gheorghe Adrian Popescu
Claudia Boghicevici
PDL
Secretar
din 2 feb. 2009
Victor Boiangiu
PDL
Secretar
din 2 feb. 2009
Tinel Gheorghe
PDL
Secretar
din 2 feb. 2009
Adrian Popescu
PDL
Secretar
din 1 feb. 2011
Teodor-Marius Spînu Gelu Vișan
Teodor-Marius Spînu
PDL
Secretar
din 2 feb. 2009
Gelu Vișan
PDL
Secretar
din 1 feb. 2011
Valeriu Alecu Roberta Alma Anastase Gabriel Andronache Florin Serghei Anghel
Valeriu Alecu
PDL
Roberta Alma Anastase
PDL
Gabriel Andronache
PDL
Florin Serghei Anghel
PDL
Mihai Cristian Apostolache Sanda-Maria Ardeleanu Ioan Balan Mihai Banu
Mihai Cristian Apostolache
PDL
Sanda-Maria Ardeleanu
PDL
Ioan Balan
PDL
Mihai Banu
PDL
Sulfina Barbu Eugen Bădălan Adrian Bădulescu Iosif Veniamin Blaga
Sulfina Barbu
PDL
Eugen Bădălan
PDL
Adrian Bădulescu
PDL
Iosif Veniamin Blaga
PDL
Lucian Nicolae Bode Ioan-Nelu Botiș Cristian Alexandru Boureanu William Gabriel Brînză
Lucian Nicolae Bode
PDL
Ioan-Nelu Botiș
PDL
Cristian Alexandru Boureanu
PDL
William Gabriel Brînză
PDL
Nicolae Bud Daniel Buda Cristian-Ion Burlacu Sorin Gheorghe Buta
Nicolae Bud
PDL
Daniel Buda
PDL
Cristian-Ion Burlacu
PDL
Sorin Gheorghe Buta
PDL
Costică Canacheu Bogdan Cantaragiu Constantin Chirilă Iustin-Marinel Cionca-Arghir
Costică Canacheu
PDL
Bogdan Cantaragiu
PDL
Constantin Chirilă
PDL
Iustin-Marinel Cionca-Arghir
PDL
Constantin Dascălu Cristina Elena Dobre Iosif Ștefan Drăgulescu Adrian Florescu
Constantin Dascălu
PDL
Cristina Elena Dobre
PDL
Iosif Ștefan Drăgulescu
PDL
Adrian Florescu
PDL
Stelian Fuia Florian Daniel Geantă Vasile Gherasim Cornel Ghiță
Stelian Fuia
PDL
Florian Daniel Geantă
PDL
Vasile Gherasim
PDL
Cornel Ghiță
PDL
Stelian Ghiță-Eftemie Marius-Sorin Göndör Gabriel-Dan Gospodaru Adrian Gurzău
Stelian Ghiță-Eftemie
PDL
Marius-Sorin Göndör
PDL
Gabriel-Dan Gospodaru
PDL
Adrian Gurzău
PDL
Ioan Holdiș Stelică Iacob Strugaru Gheorghe Ialomițianu George Ionescu
Ioan Holdiș
PDL
Stelică Iacob Strugaru
PDL
Gheorghe Ialomițianu
PDL
George Ionescu
PDL
Zanfir Iorguș Nicolae Jolța Dănuț Liga Mircea Lubanovici
Zanfir Iorguș
PDL
Nicolae Jolța
PDL
Dănuț Liga
PDL
Mircea Lubanovici
PDL
Dan Mihai Marian Mircea Marin Constantin Severus Militaru Petru Movilă
Dan Mihai Marian
PDL
Mircea Marin
PDL
Constantin Severus Militaru
PDL
Petru Movilă
PDL
Răzvan Mustea-Șerban Clement Negruț Adrian Henorel Nițu Cornelia Brîndușa Novac
Răzvan Mustea-Șerban
PDL
Clement Negruț
PDL
Adrian Henorel Nițu
PDL
Cornelia Brîndușa Novac
PDL
Ioan Oltean Mihai Doru Oprișcan Theodor Paleologu Sorin Andi Pandele
Ioan Oltean
PDL
Mihai Doru Oprișcan
PDL
Theodor Paleologu
PDL
Sorin Andi Pandele
PDL
Dan Păsat Cristian Petrescu Cosmin Mihai Popescu Alin Augustin Florin Popoviciu
Dan Păsat
PDL
Cristian Petrescu
PDL
Cosmin Mihai Popescu
Indep.
Alin Augustin Florin Popoviciu
PDL
Adrian Rădulescu Neculai Rebenciuc Lucian Riviș-Tipei Ștefan Seremi
Adrian Rădulescu
PDL
Neculai Rebenciuc
PDL
Lucian Riviș-Tipei
PDL
Ștefan Seremi
PDL
Mihaela Stoica Mihai Stroe Toader Stroian Mihai Surpățeanu
Mihaela Stoica
PDL
Mihai Stroe
PDL
Toader Stroian
PDL
Mihai Surpățeanu
PDL
Mihaela Ioana Șandru Cornel Știrbeț Valeriu Tabără Gabriel Tița-Nicolescu
Mihaela Ioana Șandru
PDL
Cornel Știrbeț
PDL
Valeriu Tabără
PDL
Gabriel Tița-Nicolescu
PDL
Raluca Turcan Elena Gabriela Udrea Samoil Vîlcu Iulian Vladu
Raluca Turcan
PDL
Elena Gabriela Udrea
PDL
Samoil Vîlcu
PDL
Iulian Vladu
PDL
Sever Voinescu-Cotoi Valerian Vreme Sorin Ștefan Zamfirescu
Sever Voinescu-Cotoi
PDL
Valerian Vreme
PDL
Sorin Ștefan Zamfirescu
PDL

Fosti membri ai biroului grupului

Ioan Oltean
Ioan Oltean
PDL
Lider
Gheorghe Albu Mihail Boldea Daniel Buda Doinița-Mariana Chircu
Gheorghe Albu
PDL
Vicelider
Mihail Boldea
Indep.
Vicelider
din 2 feb. 2009
Daniel Buda
PDL
Vicelider
Doinița-Mariana Chircu
PDL
Vicelider
din 2 feb. 2009
Gheorghe Ciobanu Doru Brașoan Leșe Petru Movilă Clement Negruț
Gheorghe Ciobanu
PSD
Vicelider
din 5 sep. 2011
Doru Brașoan Leșe
PNL
Vicelider
din 2 feb. 2009
Petru Movilă
PDL
Vicelider
din 8 feb. 2010
Clement Negruț
PDL
Vicelider
din 12 mar. 2012
Cristian Petrescu Cristian Petrescu Ștefan Daniel Pirpiliu Cezar-Florin Preda
Cristian Petrescu
PDL
Vicelider
din 1 sep. 2010
Cristian Petrescu
PDL
Vicelider
din 5 sep. 2011
Ștefan Daniel Pirpiliu
Indep.
Vicelider
din 2 feb. 2009
Cezar-Florin Preda
PDL
Vicelider
Mircea-Nicu Toader
Mircea-Nicu Toader
PDL
Vicelider
Carmen Axenie Cornel Știrbeț Gelu Vișan
Carmen Axenie
PDL
Secretar
din 2 feb. 2009
Cornel Știrbeț
PDL
Secretar
Gelu Vișan
PDL
Secretar
din 23 feb. 2009

Fosti membri ai grupului

Gheorghe Albu Viorel Arion Marian Avram Viorel Balcan
Gheorghe Albu
PDL
Viorel Arion
PDL
Marian Avram
Indep.
Viorel Balcan
PNL
Daniel-Ionuț Bărbulescu Iosif Veniamin Blaga Marin Bobeș Marin Bobeș
Daniel-Ionuț Bărbulescu
PSD
Iosif Veniamin Blaga
PDL
Marin Bobeș
PSD
Marin Bobeș
PSD
Mihail Boldea Octavian Bot Cătălin Ovidiu Buhăianu-Obuf Cristian-Ion Burlacu
Mihail Boldea
Indep.
Octavian Bot
PNL
Cătălin Ovidiu Buhăianu-Obuf
PSD
Cristian-Ion Burlacu
PDL
Viorel Cărare Gheorghe Ciobanu Gheorghe Coroamă Gheorghe Coroamă
Viorel Cărare
Indep.
Gheorghe Ciobanu
PSD
Gheorghe Coroamă
PSD
Gheorghe Coroamă
PSD
Cătălin Croitoru Cristina Elena Dobre Marius Cristinel Dugulescu Georgică Dumitru
Cătălin Croitoru
PSD
Cristina Elena Dobre
PDL
Marius Cristinel Dugulescu
Indep.
Georgică Dumitru
PC
Mircia Giurgiu Florentin Gust Băloșin Gheorghe Hogea Monica Maria Iacob Ridzi
Mircia Giurgiu
PSD
Florentin Gust Băloșin
PSD
Gheorghe Hogea
PNL
Monica Maria Iacob Ridzi
Indep.
Dragoș-Adrian Iftime Doru Brașoan Leșe Dan Mihai Marian Marius Neculai
Dragoș-Adrian Iftime
PDL
Doru Brașoan Leșe
PNL
Dan Mihai Marian
PDL
Marius Neculai
Indep.
Clement Negruț Daniel Vasile Oajdea Dumitru Pardău Dan Păsat
Clement Negruț
PDL
Daniel Vasile Oajdea
Indep.
Dumitru Pardău
PNL
Dan Păsat
PDL
Ștefan Daniel Pirpiliu Călin Potor Vasile-Silviu Prigoană Gheorghe Roman
Ștefan Daniel Pirpiliu
Indep.
Călin Potor
PNL
Vasile-Silviu Prigoană
Indep.
Gheorghe Roman
PSD
Valentin Rusu Andrei-Valentin Sava Nicolae Stan Maria Stavrositu
Valentin Rusu
PNL
Andrei-Valentin Sava
PSD
Nicolae Stan
PSD
Maria Stavrositu
Indep.
Ioan Timiș Teodora Virginia Trandafir Alin Silviu Trășculescu Eugen Constantin Uricec
Ioan Timiș
PDL
Teodora Virginia Trandafir
PDL
Alin Silviu Trășculescu
PDL
Eugen Constantin Uricec
PSD

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 21 octombrie 2019, 20:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro