Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-prezent > Camera Deputaţilor > Grupuri > UDMR Versiunea pentru printare

Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România

 Functia Nume si prenume
1. Lider Benedek Zacharie
din 3 feb. 2020
2. Vicelideri Márton Árpád-Francisc
3.   Szabó Ödön
4. Secretari Apjok Norbert
din 1 feb. 2018
5. Membri Ambrus Izabella-Agnes
6.   Antal István-János
7.   Bende Sándor
8.   Benkő Erika
9.   Biro Zsolt-Istvan
10.   Biró Rozália-Ibolya
11.   Csép Éva-Andrea
12.   Csoma Botond
13.   Erdei Dolóczki István
14.   Farago Petru
15.   Kelemen Hunor
16.   Kulcsár-Terza József-György
17.   Magyar Loránd-Bálint
18.   Sebestyén Csaba-István
19.   Seres Dénes
20.   Vass Levente

Fosti membri ai biroului grupului:

 Functia Nume si prenume
1. Lider Korodi Attila
până în 3 feb. 2020
2. Secretari Kulcsár-Terza József-György
până în 1 feb. 2018

Fosti membri ai grupului:

  Nume si prenumePartidMembru pâna
1. Korodi Attila UDMR 28 oct. 2020

Adresa poştală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucureşti marţi, 1 decembrie 2020, 1:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro