Lavinia-Corina COSMA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-2020

DEPUTAT
aleasa deputat în circumscriptia electorala nr.28 MUREȘ
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016

Formatiunea politica:
USR-Uniunea Salvați România - până în sep. 2020
 
Fără adeziune la formațiunea politică pentru care a candidat la alegeri - din sep. 2020

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Uniunii Salvați România - până în sep. 2020 Secretar - până în sep. 2017
   Vicelider - din sep. 2017
 - până în sep. 2018
Deputați neafiliați - din sep. 2020

Comisii permanente
Comisia pentru învățământ
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, corupției și pentru petiții - Vicepreședinte

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statele Unite Mexicane  Vicepreședinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Hașemit al Iordaniei 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Senegal  Vicepreședinte