Marius IRIZA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.11 CARAȘ-SEVERIN
data validarii: 17 decembrie 2004 - HCD nr.36/2004

Formatiunea politica:
PRM-Partidul România Mare

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului România Mare 

Comisii permanente
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională (din sep. 2005)
Comisia pentru egalitatea de șanse pentru femei și bărbați (feb. - sep. 2005)
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională (până în feb. 2005)

Comisii permanente comune
Comisia parlamentară specială pentru controlul activității Serviciului de Informații Externe (din oct. 2008) - Secretar

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Arabia Saudită  Secretar
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Norvegiei 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Serbia - din dec. 2005 Președinte