Doru-Claudian FRUNZULICĂ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.30 OLT, colegiul uninominal nr.7
pe listele Alianței Politice Partidul Social Democrat + Partidul Conservator
data încetarii mandatului: 1 octombrie 2011 - demisie - HCD nr.24/2011

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat - până în iun. 2011
 
independent  - din iun. 2011

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - până în iun. 2011
Grupul parlamentar al deputaților independenți - din iun. 2011
 - până în sep. 2011
Grupul parlamentar progresist - din sep. 2011
 - până în oct. 2011

Comisii permanente
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională (până în oct. 2011)

Comisii speciale comune
Comisia comună specială a Camerei Deputaților și Senatului pentru elaborarea pachetului de legi privind Securitatea Națională (apr. 2010 - oct. 2011)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a NATO - până în oct. 2011 membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză - până în oct. 2011 Secretar
 Grupul parlamentar de prietenie cu Muntenegru - până în oct. 2011
  Grupul Parlamentar de prietenie cu Republica Algeriană Democratică și Populară - până în oct. 2011
 Grupul parlamentar de prietenie cu Japonia - până în oct. 2011