Doina SILISTRU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

SENATOR
aleasa senator în circumscriptia electorala nr.39 VASLUI, colegiul uninominal nr.1
pe listele Alianței Politice Partidul Social Democrat + Partidul Conservator

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - sep. 2010 - Secretar
 sep. 2009 - feb. 2010 
 feb. - sep. 2009 
 dec. 2008 - feb. 2009 

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul Parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru învățământ, știință, tineret și sport
Comisia pentru egalitatea de șanse (din sep. 2011)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a OSCE  membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Singapore 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Kuwait 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Africa de Sud