Parliamentary activity
2004-2008 (sen.)
2000-2004 (sen.)
speaches
1996-2000 (sen.)
 
You are here: Home page > Legislature 2000-2004 > Senate > Rodica Mihaela Stănoiu Versiunea pentru printare

Rodica Mihaela STĂNOIU
Parliamentary activity in legislature 2000-2004

SENATOR
Constituency no.30 OLT
end of the mandate: 15 march 2004 - resignation
replaced by: Dumitru Nica

Political party:
PDSR-Social Democracy Party of Romania - until jun. 2001
PSD-Social Democratic Party - since jun. 2001

Parliamentary group:
Parliamentary group of the Social Democrat Party - until mar. 2004

Special committees - joint
Committee for the elaboration of the bills concerning the revision of Romania's Constitution

Parliamentary friendship groups:
 Friendship parliamentary group with Albania - until mar. 2004 Secretary

Parliamentary activity in figures:
Speaches:17 (in 17 plenary sittings)

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania monday, 3 august 2020, 16:10
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro