Corneliu Vadim TUDOR
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI
data validarii: 17 februarie 2004 - HS nr.57/2004

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - dec. 2008 - Vicepreședinte
 feb. - sep. 2008 
 sep. 2007 - feb. 2008 
 feb. - sep. 2007 
 sep. 2006 - feb. 2007 
 feb. - sep. 2006 
 sep. 2005 - feb. 2006 
 feb. - sep. 2005 
 dec. 2004 - ian. 2005 

Formatiunea politica:
PRM-Partidul România Mare

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului România Mare 

Comisii permanente
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Comitetul Director al Grupului Român al Uniunii Interparlamentare - din mar. 2006 membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Italiană  Președinte