Victor APOSTOLACHE
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2000-2004

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.31 PRAHOVA

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. 2003 - feb. 2004 - Chestor
 feb. - sep. 2003 
 sep. 2002 - feb. 2003 

Formatiunea politica:
PDSR-Partidul Democrației Sociale din România - până în iun. 2001
PSD-Partidul Social Democrat - din iun. 2001

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat  Vicelider - din feb. 2004

Comisii permanente
Comisia pentru agricultură, silvicultură și dezvoltare rurală

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Spaniei 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Argentina  Președinte