Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
1996-2000 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Camera Deputaților > Dan Ghibernea Versiunea pentru printare

Dan GHIBERNEA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.3 ARGEȘ
data încetarii mandatului: 8 februarie 2000 - demisie
înlocuit de: Șerban Constantin Valeca

Formatiunea politica:
 
PDSR-Partidul Democrației Sociale din România 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrației Sociale din România - până în feb. 2000

Comisii permanente
Comisia pentru politică externă (până în feb. 2000)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Comitetul Director al Grupului Român al Uniunii Interparlamentare - până în feb. 2000 membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Unit al Marii Britanii și Irlandei de Nord - din feb. 1997
 - până în feb. 2000
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Turcia - din feb. 1997
 - până în feb. 2000

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 20 septembrie 2019, 4:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro