Curriculum Vitae
Parliamentary activity
1996-2000 (dep.)
 
You are here: Home page > Legislature 1996-2000 > Chamber of Deputies > Dan Ghibernea Versiunea pentru printare

Dan GHIBERNEA
Parliamentary activity in legislature 1996-2000

DEPUTY
Constituency no.3 ARGES
end of the mandate: 8 february 2000 - resignation
replaced by: Serban Constantin Valeca

Political party:
 
PDSR-Social Democracy Party of Romania 

Parliamentary group:
Parliamentary group of the Social Democracy Party from Romania - until feb. 2000

Standing committees
Committee for Foreign Policy (until feb. 2000)

Parliamentary delegations:
Executive Board of the Romanian Group to the Inter-Parliamentary Union - until feb. 2000 member

Parliamentary friendship groups:
 Friendship parliamentary group with United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland - since feb. 1997
 - until feb. 2000
 Friendship parliamentary group with Republic of Turkey - since feb. 1997
 - until feb. 2000

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania monday, 29 november 2021, 14:12
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro